Всього протягом 2018 року до Смілянського міськрайонного центру зайнятості для пошуку роботи та отримання статусу безробітного звернулося молоді (віком до 35 років) – 1297 осіб, що становить 53% від загальної кількості безробітних. З них працевлаштовано – 483 особи, що становить 35% від загальної кількості працевлаштованих безробітних за 2018 рік. Навчалися за направлення служби зайнятості 130 осіб, брали участь у громадських та роботах тимчасового характеру – 80 осіб. Одна особа отримала виплату одноразової допомоги для організації підприємницької діяльності. Отримали профорієнтаційні послуги – 1268 осіб.
Серед випускників навчальних закладів у 2018 році мали статус безробітного – 43 особи, з них – 6 осіб, які закінчили професійно-технічні училища, 38 – випускників вищих навчальних закладів.
Працевлаштовано випускників навчальних закладів – 24 особи. З числа випускників ПТУ в сферу торгівлі та обслуговування транспорту працевлаштовано 5 осіб. З числа молодших спеціалістів працевлаштовано 12 осіб, з них 4 особи – у сферу організації виробництва, маркетингу, інженерія – 4 особи та охорона здоров’я – 4 особи. Працевлаштовано бакалаврів, спеціалістів та магістрів – 7 осіб, зокрема в сфери охорони здоров’я, транспорту, організації виробництва та соціальної зайнятості.
За шість місяців поточного року, 291 особа молоді (віком до 35 років) звернулись до центру зайнятості та отримали статус безробітного. З них працевлаштовано169 осіб, що становить 33 % від загальної кількості і працевлаштованих безробітних за перше півріччя 2019 року. Після закінчення ПТНЗ до служби зайнятості звернулось 2 особи, які і були працевлаштовані у сфері транспорту та громадського харчування. Після закінчення ВНЗ – звернулося 11 осіб, з них працевлаштовано – 3 особи в сфері менеджменту і адміністрування та у сфері охорони здоров’я. Навчалися за направленням служби зайнятості 73 осіб, приймали участь у громадських та роботах тимчасового характеру – 8 осіб. Отримали профорієнтаційні послуги 528 осіб.
Відповідно до ст. 24 Закону України «Про зайнятість населення» та Порядку компенсації роботодавцям витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування затвердженому Постановою Кабінету Міністрів України від 15 квітня 2013 р. № 347 із змінами і доповненнями право на компенсацію має роботодавець, який працевлаштовує на нове робоче місце строком не менше ніж на два роки за направленням центру зайнятості зареєстрованих безробітних з числа окремої категорії осіб, зокрема молоді, яка закінчила або припинила навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних і вищих навчальних закладах, звільнилася із строкової військової або альтернативної (невійськової) служби (протягом шести місяців після закінчення або припинення навчання чи служби) і яка вперше приймається на роботу. В 2018 році рішення про компенсацію єдиного соціального внеску для молоді було прийнято на 28 осіб, за перше півріччя 2019 року – 16 осіб.
Формування та реалізація державної політики щодо сприяння та побудови кар’єри молоді реалізовується через Програму комплексного профорієнтаційного супроводження учнів закладів загальної середньої освіти, розроблену Державною службою зайнятості, метою якого є:
- формування у школярів адекватного уявлення про сучасний стан та тенденції майбутнього світу професій на ринку праці;
- усвідомлений вибір професійної діяльності та навчального закладу для подальшого навчання;
- побудова професійної кар’єри та оволодіння навичками коригування власних професійних планів.
Програма включає 3 етапи:
- 1 етап ( учні 8 класів ) – розширення уявлень про світ професій, загальне знайомство з вибором професій та типовими помилками на цьому шляху, поглиблення знань про сутність діяльності за професіями, які подобаються, загальне уявлення про ринок праці, та його потреби на даний момент та на перспективу. В Смілянському міськрайонному центрі зайнятості ці послуги в 2018 році отримали 855 учні, протягом першого півріччя 2019 року – 320 учнів.
- 2 етап ( учні 9 класів ) – розроблення варіантів індивідуального плану професійного самовизначення з урахуванням особистісних намірів, здібностей учня та реальних потреб ринку праці, конкретизація намірів щодо професійного самовизначення. В Смілянському міськрайонному центрі зайнятості ці послуги в 2018 році отримали 288 учні, протягом першого півріччя 2019 року – 606 учнів.
- 3 етап ( учні 10-11 класів ) – формування у молоді стійкої мотивації до набуття навичок та необхідних компетенцій для свідомого вибору майбутньої професії, у тому числі затребуваної на ринку праці. В Смілянському міськрайонному центрі зайнятості ці послуги в 2018 році отримали 789 учні, протягом першого півріччя 2019 року – 533 учнів.
У ході реалізації цієї програми у 2018 році було проведено 128 заходів для учнівської молоді, якими охоплено 4003 учасників, в першому півріччі 2019 року 62 заходи – 1503 учасник.
З числа студентської молоді, яка закінчує навчальний заклад, створюється кадровий резерв засобами відео резюме, що розміщуються на сайті trud.ua, YouTube-каналі Черкаського обласного центру зайнятості, фейсбук-сторінці обласного центру зайнятості, фейсбук-сторінці та telegram-каналі Смілянського міськрайонного центру зайнятості. А також студенти оволодівають навичками пошуку роботи через тренінгові та клубні форми роботи. В 2018 році Смілянським міськрайонним центром зайнятості наданопрофорієнтаційних послуг студентам ВНЗ – 184 особам, за перше півріччя 2019 року – 110 особам.
В 2018 році Державною службою зайнятості була впроваджена Платформа з профорієнтації та розвитку кар’єри. Завдяки Платформі можливо через мережу інтернет безкоштовно профдіагностувати власні схильності, здібності, краще зрозуміти свої професійні інтереси. Протягом 2018-2019 р. всього пройшли тестування 133 особи, з них 117 учнів.
Підготувала Ольга Самарська,
начальниця відділу активної підтримки безробітних
Смілянського міськрайонного центру зайнятості
Залишити відповідь