Колектив науковців Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького разом із краєзнавцями та археологами Черкаської області підготували історичне видання «Черкащина: історія краю та його людності». Книга приурочена до 27-ї річниці Незалежності України.
Видано її на замовлення Департаменту культури та взаємозв’язків з громадськістю Черкаської обласної державної адміністрації – в межах реалізації обласної програми розвитку інформаційного простору Черкащини. Наклад — 1000 примірників. Більша частина тиражу розійдеться по публічних бібліотеках та освітніх закладах Черкащини.
Серед авторів книги історики та краєзнавці: Віталій Масненко, Володимир Поліщук, Юрій Михайлюк, Юрій Присяжнюк, Костянтин Івангородський, Сергій Шамара, Михайло Сиволап, Олексій Компанієць, а також знані науковці (нині вже покійні) Степан Горошко та Микола Щербина.
Як зазначають автори підручника, це видання є першим системним науково-популярним викладом історії Черкащини, здійсненим на концептуальних засадах історичної регіоналістики. У ньому розглянуто історію краю від часів творіння земної тверді до сьогодення в контекстах різночасових державних утворень, але крізь призму прагнення до власного політичного самовизначення. Стверджується, що територіальна локалізація й регіональна специфіка були зумовлені не тільки природно-ландшафтним середовищем Середньої Наддніпрянщини, а й спільною історичною долею. Простежено зміну геополітичного та ментального статусу регіону, його антропологічного виміру. Описано політичну, адміністративно-територіальну приналежність краю, господарську структуру, культурний розвиток його людності. Також звернуто увагу і на відображення регіональних особливостей у масовій колективні пам’яті та на трансформацію регіональної ідентичності. Про це повідомляють у прес-службі навчального закладу.
Залишити відповідь