Черкаській обласній лікарні придбали сучасний ампліфікатор CFX96 Touch для діагностики методом полімеразно-ланцюгової реакції.
Про це повідомляє пресслужба Черкаської ОДА.
На період боротьби із коронавірусною інфекцією апарат передадуть у тимчасове користування обласному лабораторному центру, де на сьогодні проводять щоденно до 500 ПЛР-досліджень. Надалі ж ампліфікатором здіснюватимуть широкий спектр діагностичних процедур.
– Однозначно, цей апарат матиме стратегічне значення, оскільки перед нами стоїть амбітна ціль – розпочати в області трансплантацію органів, зокрема нирок. Нагадаю, що трансплантацію кісткового мозку вже розпочали в онкодиспансері. А без якісної діагностики ці процеси не можливі. Тобто його зможе використовувати і онкодиспансер, і інші заклади області, – говорить голова Черкаської ОДА Роман Боднар.
За словами головного лікаря Черкаської обласної лікарні Олександра Дудника, на ПЛР-ампліфікаторі є можливість проводити низку діагностик генетичних та онко-генетичних захворювань. Наприклад, вагітним на ранніх стадіях виявляти генетичні захворювання, а також інфекційні. Що дозволить вчасно пролікувати випадок.
Важливо, що в закладі є фахівці, які працюватимуть з високотехнологічним апаратом. Але планують і розширення. Адже на меті – створення сучасної ПЛР-лабораторії з широким функціоналом.
Апарат закупили коштом благодійного фонду “Урожай громаді”. Додатково в лабораторію в межах спільного проекту бізнесу, влади та громадськовсті “Спільнодія Черкащини” придбали комплектуюче обладнання: ультрафіолетовий бокс, термошейкери та інше лабораторне обладнання на майже 300 тис грн.
Як відзначив координатор Черкаського обласного штабу протидії коронавірусу від МХП Руслан Пономаренко, бізнес готовий і надалі реагувати на потреби закладів охорони здоров’я.
Залишити відповідь