За 9 місяців поточного року в області відмічається незначне поліпшення епізоотичної ситуації зі сказу серед тварин. На 19-ти адміністративних територіях зареєстровано 80 випадків сказу проти 83 за аналогічний період 2017 року.
Згідно поданих матеріалів фахівцями відділів та відділень обласного лабораторного центру спільно зі службою ветмедицини проведено епізоотологічні та епідеміологічні розслідування випадків сказу серед тварин. Найбільшого поширення епізоотія сказу серед тварин набула в Смілянському, Черкаському, Чорнобаївському, Катеринопільському, Канівському та Золотоніському районах. Про це інформують у Смілянському міськрайонному відділі Черкаського обласного лабораторного центру МОЗ України.
Кількість осіб, які звернулись за медичною допомогою з приводу нападів тварин упорівнянні з аналогічним періодом минулого року зменшилась на 9,6%. За антирабічною допомогою звернулося 1682 особи. Серед тварин,які спричинили напади на людей, провідну роль мали тварини наближені до людини : коти і собаки – 91,2% в т.ч безпритульні- 16,4%.
Антирабічні щеплення призначені 419 осіб (24,9%) із них отримали комбіноване лікування 30,3% потерпілих від укусів тваринами.
Продовжують реєструватися випадки відмов від призначених щеплень, проте кількість їх зменшилась в порівнянні з аналогічним періодом минулого року і становить 14 проти 21 випадка. Відмови зареєстровані в Черкасах та Смілі.
За 9 місяців у Смілі відмічається незначне погіршення епізоотичної ситуації. Зареєстровано 2 випадки сказу серед тварин (лисиця, кіт). Окрім того за цей період зареєстровано 97 випадків нападу відомими тваринами (у минулому році їх було 118), бродячими – 45, дикими – 1 (їжак), хворими на сказ – 2 лисиця, кіт.
Зареєстровано випадків нападу на людей – 81, з них на дітей до 14 років – 30. Отримали призначення щеплень всього – 48, в т.ч., комбінованим курсом – 11.
Курс щеплень: закінчено повністю – 18, в стадії проведення – 28, не проводився через відмову – 2.
Введено потерпілим: АІГ – 177 (185)мл., КоКАВ – 0 мл, Індіраб – 157 (145) мл, Рабіпур – 0 (80) мл.
Щеплено проти сказу: собак – 2848 (2680), котів – 717 (929). Знищено: собак – 0, котів – 0, лисиць – 0.
Враховуючи неблагополучну епізоотичну ситуацію щодо сказу на території області та м.Сміла, труднощі регулювання чисельності бездомних тварин у населених пунктах і диких тварин у мисливських та лісових угіддях, епідеміологічний прогноз щодо захворюваності людей сказом залишається неблагополучним.
З огляду на вищезазначене організація та проведення заходів щодо попередження сказу серед людей потребують епіднагляду за участю відповідних зацікавлених служб і відомств, інформування органів місцевого самоврядування у сфері захисту населення від сказу, активне проведення санітарно освітньої роботи.
Залишити відповідь