Погодні умови зими і відсутність снігового покриву сприяють життєдіяльності мишоподібних гризунів. У заселених гризунами багаторічних травах, неорних землях виявлено 4-6 колоній з 2-5 жилими норами в кожній. Про це свідчать дані моніторингу фітосанітарів Головного управління Держпродспоживслужби в Черкаській області
На посівах озимини фахівці відзначають крайове заселення полів від лісосмуг. Щільність гризунів становить від поодиноких нір до 1-3 жилих колоній на гектарі. Фітосанітари прогнозують ймовірне зростання чисельності та шкідливості гризунів в озимині за рахунок міграції їх із заселених площ.
У разі, коли кількість жилих колоній зросте до 3-5 і більше на гектарі, необхідно розпочати обробку посівів шляхом внесення в нори біологічних препаратіві родентицидів, які представлені у «Переліку пестицидів та агрохімікатів, дозволених до використання в Україні».
Фахівці нагадують, що під час проведення захисних заходів від мишоподібних гризунів слід дотримуватись загальноприйнятих державних санітарних правил ДСП 8.8.1 та правил особистої гігієни.
Залишити відповідь