З початку березня на Черкащині встановилась суха, тепла погода. Разом з цим активувались “господарі”, які вважають своїм обовʼязком випалювати суху траву.
Пожежонебезпечний період у лісах філії “Центральний лісовий офіс” ДП “Ліси України” офіційно стартував на початку березня.
Лісова охорона перейшла на цілодобовий режим роботи, насадження посилено патрулюють. Працює 28 лісопожежних станцій та 125 пунктів зосередження пожежного інвентарю. Також діє трирівнева телевізійна система відеонагляду.
Попри підготовку держлісохорони і посилену роботу, ситуація залишається напруженою.
З початку року у лісах філії сталось 6 лісових пожеж на загальній площі 11,42 га. Усі на Черкащині, у Черкаському надлісництві, насадження якого на 70% – соснові.
Одна пожежа сталась через воєнні дії, решта 5 – з вини населення (сільськогосподарські пали та необережність).
Лісівники нагадують, порушення правил пожежної небезпеки у лісах карається штрафом за статтею 77 КУпАП:
для громадян – від 1530 грн до 4590 грн,
посадових осіб – від 4590 грн до 15300 грн.
Самовільне спалювання рослинності або її залишків передбачає адміністративну відповідальність у вигляді накладення штрафу
на громадян – від 3060 грн до 6120 грн,
на посадових осіб від 15300 грн до 21420 грн.
Залишити відповідь