Кабінет міністрів прийняв розпорядження “Про вжиття тимчасових надзвичайних заходів на ринку електроенергії”. Відповідне рішення затвердили на позачерговому засіданні уряду 15 лютого. Прем’єр-міністр Володимир Гройсман вкотре засудив блокування поставок вугілля антрацитової групи з територій, тимчасово непідконтрольних уряду.
“Я вважаю, що блокада вугілля це злочин. Принаймні що стосується вугілля, про інше не берусь судити”, – зазначив він.
Гройсман закликав учасників блокади її зняти, бо вона загрожує енергетичній безпеці України:
“Все інше, будь ласка, блокуйте, контролюйте, боріться з контрабандою і в цьому питанні можете на мене розраховувати”, – зазначив прем’єр.
Віце-прем’єр Геннадій Зубко повідомив, що в найбільших промислових областях (Дніпропетровська, Київська, Полтавська, Сумська, Харківська і Чернігівська) антикризові штаби провели засідання для узгодження надзвичайних енергетичних заходів, які будуть введені.
Однак Зубко наголосив, що ці заходи торкнуться всіх областей, які споживають електроенергію.
“Завтра буде дано відповідні рекомендації, яким чином переглянути режими, щоб забезпечити зменшення споживання в пікові години”,– зазначив він.
Прем’єр-міністр Гройсман наголосив, що уряд мінімізуватиме будь-які негативні наслідки для населення.
“Хочу підкреслити, що відключення електрики будуть відбуватися тільки в крайніх випадках. І то ми заздалегідь будемо про це інформувати”, – сказав він.
Читайте також: “Про надзвичайний стан, віялові відключення та маніпуляції”
Як відомо, 13 лютого на засіданні антикризового штабу компанія “Укренерго” та Міністерство палива та енергетики запропонували уряду ввести надзвичайний стан на ринку електроенергії через блокування поставок антрациту із неконтрольованих територій Донбасу.
В.о. керівника “Укренерго” Всеволод Ковальчук заявив, що за умови введення надзвичайного стану в енергетиці антрацитового вугілля вистачить в Україні на 40 діб.
12 лютого Гройсман заявляв, що блокування поставок вугілля з непідконтрольних Україні територій Донбасу може спричинити зупинки і відключення у сфері електро- і теплопостачання по всій території країни.
Як відомо, раніше надзвичайний стан в енергетиці вводили в 2014 році. Необхідність прийняття відповідних заходів виникла в результаті бойових дій на Донбасі, які потягли за собою зниження видобутку вугілля та його постачання на електростанції, що призвело до дефіциту потужностей в енергосистемі.
Кабмін Арсенія Яценюка постановою №372 від 13 серпня 2014 року затвердив порядок прийняття тимчасових надзвичайних заходів щодо подолання наслідків тривалого порушення нормальної роботи ринку електроенергії, а розпорядженням №764 від того ж числа вперше затвердив необхідність вжиття таких заходів.
Згодом такі заходи продовжувалися розпорядженнями від 1 жовтня, 7 листопада, 8 грудня 2014 року, 14 січня, 25 лютого і 31 березня 2015 року.
Валентина Романенко, УП
Залишити відповідь