Йдеться про державне підприємство на Черкащині, що належить до сфери управління Державного агентства резерву України. Підозрюваний продав понад 11,7 тис. тонн першокласного зерна як неліквідне. Відповідно його вартість зменшилася у десятки разів.
Посадові особи державних структур Держрезерву розробили злочинну схему з розтрати пшениці з державного матеріального резерву. Аби провернути оборудку, перед проведенням аукціону з продажу зерна посадові особи ініціювали проведення його дослідження. Відповідно до сфальсифікованих висновків якісні культури не відповідали вимогам ДСТУ та навіть не могли використовуватися для корму свійських тварин та птиці.
Завдяки такому «дослідженню» упродовж квітня-липня 2021 року понад 11,7 тис. тонн якісної пшениці було реалізовано за ціною 350 грн за одну тонну, у той час, як її ринкова вартість становить 6500 гривень.
Надалі частину проданих на аукціоні зернових, використовуючи фальсифіковані документи, вивезли вантажівками з території державного підприємства до зернових терміналів Миколаївської та Херсонської областей та експортували за кордон.
За результатами досудового розслідування правоохоронці встановили, що розмір завданих збитків внаслідок необґрунтованої реалізації державним підприємством зерна державного матеріального резерву становить понад 73 млн грн.
Окрім того, під час процесуальних заходів на елеваторах поліцейські виявили 500 тонн «неліквідної» пшениці та передали її в комерційне управління АРМА.
Колишньому директору державного підприємства повідомили підозри за ч. 5 ст. 191 (Привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем) та ч. 1 ст. 366 (Службове підроблення) Кримінального кодексу України. Вирішується питання про обрання запобіжного заходу.
Тривають заходи зі збору доказової бази стосовно інших фігурантів для притягнення їх до відповідальності.
За скоєне підозрюваному може загрожувати від 7 до 12 років позбавлення волі, повідомили у Національній поліції України.
Залишити відповідь