130-річчю з часу відкриття Трипільської культури українським археологом Вікентієм Хвойкою була присвячена краєзнавча розвідка, яку здійснили колегіанти, завітавши до дитячої книгозбірні.
Учні 5-В класу школи №3-колегіум відвідали заклад із класним керівником Ольгою Бугаєнко та шкільним бібліотекарем Аллою Гончаренко.
З розповіді бібліотекаря діти дізналися про поняття “Трипільська культура”, дослідили, що вона походить від назви с. Трипілля на Київщині, неподалік якого наприкінці 19 ст. вперше виявили рештки життєдіяльності давніх хліборобів. Школярі збагатили свої знання про давній народ — трипільців; за допомогою відео-презентації дізналися про їх загадкову культуру: походження, розселення та заняття.
Тетяна Антоневич, керівник гуртка “Геологічне краєзнавство”, що діє при Будинку дитячої та юнацької творчості, розповіла дітям про цікаві факти, пов‘язані з корисними копалинами та мінералами, які люди використовували в давнину для виготовлення знарядь праці. Також пані Тетяна продемонструвала різні зразки глини, придатної для створення керамічних виробів і показала самі зразки давнього посуду.
Дивовижної краси кераміка, великі поселення на берегах річок, прямокутні хати з розписаними стінами — такі характерні риси надзвичайно багатої культури хліборобів, яких певний час науковці вважали прадавніми українцями.
– Тож досліджуємо минуле, вивчаємо історію, шануємо пам‘ятки давньої культури! -закликають у дитячій бібліотеці.
Залишити відповідь