Лише 8% школярів добре обізнані з подіями Революції Гідності

1-revolyucziya-gidnosti-fejsbuk-12.11.2020_iЛише 8% опитаних учнів добре обізнані з подіями українського Майдану, водночас чули про Революцію Гідності 86% учнів середньої та старшої школи.

Про це йшлося під час представлення результатів комплексного соціологічного дослідження обізнаності школярів середніх і старших класів щодо подій Революції Гідності, передає osvita.ua.

Дослідження проводили шляхом опитування учнів 6–11 класів з усієї України у два етапи: анкетування (кількісний аспект) і фокусоване групове інтерв’ю (якісний аспект).

У результаті опитування вдалося визначити, наскільки школярі обізнані з подіями Майдану, як школярі ставляться до Революції Гідності, й установити, що формує їхнє ставлення та сприйняття.

За словами організаторів, таке соціологічне опитування має стати орієнтиром для освітян та органів влади щодо того, як діяти.

«Ці 8% твердого знання – тривожна цифра, яка свідчить, що нам треба краще працювати. Найбільше роботи – для школи, сім’ї, засобів масової інформації», – зазначив Антон Дробович, голова Українського інституту національної пам’яті.

Ігор Пошивайло, генеральний директор Національного музею Революції Гідності, підкреслив, що у висвітленні теми Революції Гідності недостатньо школи та підручника чи меморіальних заходів двічі на рік.

«80% опитаних учнів не брали участі в меморіальних заходах. А ті, хто брав, робили це переважно на уроках у школі. Там зазвичай проводиться хвилина мовчання після короткої згадки про події Майдану. 95% опитаних школярів вважають потрібним ушановувати Революцію Гідності. Це свідчить про цінність зазначеного явища. Але детального глибокого розуміння причин та наслідків немає», – сказав Ігор Пошивайло.

ПЕРЕГЛЯНУТИ РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.