Цього року уся європейська спільнота еТwinnig, до якої Україна долучилась у 2013 році, відзначає 10 річний ювілей програми, яка надає чудові можливості і вчителям, і учням реалізувати креативний підхід у навчанні.
Своєрідний ювілей відзначатиме і ліцей. 10 міжнародних проектів стали для ліцеїстів справжньою школою в рамках неформальної освіти. GENDER GAP- один з них, робота в якому підходить до завершального етапу.
Починаючи з листопада 2014 року іде кропітка та колаборативна робота учнів з 5 країн по створенню сайту GENDER GAP IN EUROPE, на якому відбувається не лише обмін відео- та фотоматеріалами, а й обговорення та коментування подій по темах:
Жінки в політиці; Стереотипи, пов’язані з вихованням дівчат і хлопців; Гендерна нерівність на роботі; Жінка дома; Жінка та насильство та багато інших.
На сайті багато інформації про міста та школи учасників проекту з Франції, Іспанії, Грузії, Туреччини та України.
Вивчення англійської мови в ліцеї сьогодні невід’ємно пов’язане з практичним її застосуванням під час реалізації проектів, у яких учні здобувають навички використання різних Інтернет сервісів.
19 березня цього року увійде в історію закладу як день першої відеоконференції в рамках проекту GENDER GAP, у якій взяли участь учні третього курсу нашого ліцею та учні фізико-математичної школи 41 з міста Кутаїсі, що в Грузії.
Розповідь учнів про видатних жінок країни супроводжувалась демонстрацією слайдів та фото. Окрім тематичної частини, кожна з країн підготувала одна одній сюрпризи.
Для нас справжнім подарунком стало виконання національного грузинського танцю лезгінки двома стрункими юнаками в національних костюмах та виступ вокального квартету з акомпоніментом на національних інструментах – банджо. А коли черга дійшла до сюрпризу від ліцеїстів, то наше тріо у складі Аліни Манько, Катерини Нечипоренко та Ксенії Вдовиці заспівали мелодійну «Суліко» грузинською мовою. Реакція наших партнерів по проекту не забарилась – на обличчях засяяли посмішки, а по закінченню співу ми почули гучні оплески та вигуки «Браво!». Дівчата у подарунок партнерам по проекту виконали ще й нашу українську веснянку а капела, яка теж дуже сподобалась кутаїсцям.
Зустріч завершилась, а стан піднесення від нових вражень та емоцій, відчуття причетності до великої дружньої спільноти іще довго переповнював нас цього дня.
Сьогодні ліцей – це вже не просто школа, де дають учням знання. Це сучасний заклад, де пріоритетним є творчий підхід та креативність.
Ми не залишаємось на одному місці, і сьогодні не навчаємо наших учнів так, як навчали їх учора.. Ми не обмежуємось лише програмовим матеріалом, викладеним у підручнику. Ми відкриті до усього нового і йдемо в ногу з часом. А ще щиро і завзято будуємо мости дружби, які в майбутньому стануть запорукою мирного співіснування представників різних національностей.
З ювілеєм тебе, eTwinning!
Залишити відповідь