Питому вагу природно-заповідної зони прагнуть збільшити на Черкащині. Нині в області таких площ трохи більше 3%.Про це інформує пресслужба Черкаської ОДА.
Перспективні пропозиції від територіальних органів центральних органів виконавчої влади, науковців, громадськості очікують в ОДА, аби налагодити конструктивну співпрацю. На цьому наголосив під час засідання робочої групи щодо розвитку заповідної справи в області заступник очільника області Юрій Безщасний.
Середній показник земель природно-заповідного фонду в Україні сягає 6,6 %. Відповідно до Стратегії розвитку регіону, Черкащина має підвищити свої показники до 9%. Вищі від середнього показники по області мають Золотоніський, Канівський, Черкаський й Чорнобаївський райони. Натомість менше 1% на Уманщині, Кам’янщині, Катерипонільщині, Шполянщині, Лисянщині, Драбівщині, Христинівщині, Городищині, Тальнівщині.
– Нині ми актуалізуємо Програму охорони навколишнього природного середовища, яку розробили у рамках Стратегії розвитку регіону, тож очікуємо на пропозиції від усіх залучених до процесу сторін, – наголосив заступник голови ОДА Юрій Безщасний. – Кожен має аргументовану позицію, яку ми враховуємо. Але важливо дійти до спільного знаменникай виключити усі можливі ризики, зважаючи на важливість упроваджуваної нами роботи.
Нині природно-заповідний фонд області налічує 556 об’єктів площею майже 65 тис. га. З них 22 – загальнодержавного значення, 534 – місцевого.
За 2016-2019 роки, загальна площа об’єктів природно-заповідного фонду збільшилася на 1,5 тис га. До обласної програми охорони навколишнього природного середовища включили 38 перспективних для заповідання об’єктів.
Ведуться роботи по 4, зокрема зі створення національних природних парків «Холодний Яр», «Середньодніпровський», заказника «Сороківський» та заповідного урочища «Храпалевий хутір».
Залишити відповідь