Поступове збільшення рівня перероблення ТПВ та зменшення обсягів їхнього захоронення на полігонах, зменшення кількості несанкціонованих сміттєзвалищ та негативного впливу на довкілля, а ще залучення коштів на будівництво регіональних об’єктів поводження з відходами та висока якість надання послуг.
Саме на такі результати очікують, утілюючи в межах Черкащини Регіональний план управління відходами до 2030-го, інформує пресслужба Черкаської ОДА.
В обласній адміністрації експерти з питань поводження з відходами Державного підприємства «Науково-дослідний та конструкторсько-технологічний інститут міського господарства» (ДП «НДКТІ МГ») представили на розгляд обласної робочої групи перший етап прийняття робіт з розробки проєкту Регіонального плану області до 2030 року.
Це підприємство було визнане переможцем через систему ProZorro – задля розробки документу державного планування для області.
Заступник голови облдержадміністрації Юрій Безщасний, під керівництвом якого відбулося засідання робочої групи ОДА з розробки проєкту Регіонального плану управління відходами, нагадав, що План розробляють на виконання Національної Стратегії, а також Національного плану управління відходами в Україні до 2030 року, затверджених розпорядженнями КМУ.
Після розгляду матеріалів проекту, наданих ДП «НДКТІ МГ», члени робочої групи нададуть свої пропозиції для врахування їх при розробленні документу в цілому.
Загалом же документ має пройти процедуру стратегічної екологічної оцінки, погодження в Мінприроди та Мінрегіоні та бути затвердженим Черкаською обласною радою. Залучать до цієї роботи різні сектори, зокрема органів місцевого самоврядування, бізнесу, громадськості, міжнародних партнерів.
Упродовж наступного місяця фахівці підприємства планують виїжджати до міст, районів нашого регіону для більш детальної подальшої розробки Плану.
У цілому Регіональний план має бути готовим уже 1 грудня цього року.
Залишити відповідь