Подружжя Лугових на Черкащині розводить каліфорнійських черв’яків. Для них знайшли особливу “роботу” – переробляти відходи на органічне добриво.
Адже для того, аби утворився хоча б 1 сантиметр біогумусу, потрібно чекати аж 300 років. Натомість дощові черв’яки роблять його лише за 6 місяців, інформує сайт Agroreview.
Цим біогумусом Андрій та його дружина удобрюють сад та город. Листя для черв’яків забирають з територій школи, лікарні та найближчих сусідів, аби не пропадало. “Люди роблять помилку, коли випалюють землю, палять стерню або солому на городі. Так вони знищують сприятливі для ґрунту бактерії й отруюють атмосферу”, – пояснив фермер.
Лугові використовують виключно каліфорнійських черв’яків. Адже вони живуть аж 16 років, що учетверо довше, ніж наші.
Подружжя стверджує, що завдяки новому добриву почали збирати кращий урожай. Змінився і смак – наприклад, ягоди стали солодшими. А фрукти дозрівають значно швидше, ніж раніше, й менше псуються.
Втім, хороша урожайність та екологічність підходу – не єдині переваги, які отримує подружжя фермерів. Адже гумус можна також й продавати. За 5 тонн такого добрива доведеться віддати близько 20 тисяч гривень.
Залишити відповідь