На базі частини піротехнічних робіт та гуманітарного розмінування Аварійно-рятувального загону спеціального призначення Головного управління ДСНС України у Черкаській області відбувся базовий інструктаж для працівників лісового господарства з ідентифікації та послідовності дій при виявленні вибухонебезпечних предметів.
В ході інструктажу були представлені різноманітні вибухонебезпечні предмети – снаряди, гранати, міни, уламки ракет та дронів. Натрапити на такі небезпечні знахідки найчастіше можна на відкритій місцевості – у лісових масивах, у полях, на дорогах.
Найбільше у лісах зустрічаються снаряди часів Другої світової війни, всі вони в дуже поганому стані – пошкоджені, гнилі, тож варто розуміти, що вони можуть становити ще більшу небезпеку вибуху. В сьогоднішніх умовах через постійні атаки ворога в лісах Черкащини можна натрапити на уламки ракет чи шахедів.
Робота лісівників проходить безпосередньо у лісах, тож потрібно бути особливо пильними й оглядати ділянки перед початком будь-яких робіт.
Основне, що потрібно знати кожному в разі виявлення вибухонебезпечного предмету:
▪️припинити будь-які роботи в місці та поблизу ділянки, на якій виявлено підозрілий предмет;
▪️нічого не чіпати руками чи іншими інструментами;
▪️по можливості визначити тип вибухонебезпечного предмету;
▪️негайно викликати Поліцію та ДСНС;
▪️обмежити доступ населення до ділянки з небезпечних предметом до приїзду вибухотехніків та правоохоронців;
Залишити відповідь