На Черкащині запрацював пілотний проєкт “Custody Records” для захисту прав затриманих та поліцейських. Презентація відбулась у Черкаському районному управлінні поліції ГУНП в Черкаській області.
Участь у заході взяли начальник Черкаської обласної військової адміністрації Ігор Табурець, начальник Головного управління Національної поліції в Черкаській області Вячеслав Гурін, начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України Руслан Горяченко, а також очільники Черкас, Черкаського центру з надання безоплатної правової допомоги, керівники територіальних та структурних підрозділів поліції області та голови об’єднаних територіальних громад.
Детальну презентацію алгоритму роботи системи провів начальник Управління дотримання прав людини Національної поліції України полковник поліції Руслан Горяченко.
“Система “Custody Records” передбачає декілька основних аспектів. Перш за все – це зміна інфраструктурних умов підрозділів поліції. Другим аспектом є те, що кожне приміщення забезпечене постійним, цілодобовим відеоспостереженням” та призначення інспекторів дотримання прав людини, які за це відповідають”.- розповів Руслан Горяченко.
Знайомство присутніх з проєктом відбувалось на прикладі стандартної ситуації доставлення поліцейськими уявного правопорушника. Алгоритм дій правоохоронців роз’яснювались на кожному з етапів. Водночас присутні оглянули передбачені приміщення для проведення процесуальних дій із затриманими: кімнати для очікування, проведення слідчих дій, для зустрічі доставленої особи із захисником, а також окреме приміщення для затриманих.
Учасники презентації високо оцінили систему “Custody Records” і висловили переконання в ефективності такого проєкту, зокрема й у знищенні стійких стереотипів у суспільстві про тортури у поліцейських відділках.
Залишити відповідь