Календарна зима 2020-2021 рр. видалася однією із найбільш холодних та найбільш сніжних для останніх 5 років. Проте, як зазначив начальник обласного гідрометцентру Віталій Постригань, дефіцит опадів на Черкащині зберігається ще з лютого 2019 року і становить від 25% до 40%. Найбільший в центральних районах області – Черкаському та Смілянському.
На річках Черкаської області зберігається низька водність, а на р. Рось (гідропост Корсунь-Шевченківський) утримується маловоддя.
За розрахунками Українського гідрометеорологічного центру, весняне водопілля 2021 року очікується вищим за минулорічне та за максимальними рівнями і витратами води нижчим за норму.
Можливі наслідки цьогорічного весняного водопілля:
– вихід води на заплаву, що є природнім явищем;
– часткове затоплення понижених ділянок заплав річок;
– пропуск максимальних витрат через каскад дніпровських водосховищ не матиме негативного впливу на гідротехнічні споруди, мостові переходи, об’єкти господарювання та інфраструктури.
Але є невисока ймовірність часткового затоплення заплавних територій, в т.ч. понижених ділянок прирічкових населених пунктів у верхів’ї Кременчуцького водосховища в Черкаській області.
Залишити відповідь