За даними Черкаського обласного центру з гідрометеорології, у найближчі 2 години з утриманням до кінця доби 1 грудня, вночі та у першій половині дня 2 грудня очікується туман, видимість 200-500 м.
Аби уникнути аварій під час туману, варто взяти на замітку кілька рекомендацій:
- Прогріваючи авто, увімкніть склоочисники. Часто ілюзії густого туману додає брудне лобове скло.
- Позбавтеся туману зсередини. Не допускайте запотівання стекол. Якщо ж таке сталося, то включіть опалення і вентиляцію салону.
- Зменшіть швидкість. «Золоте» правило їзди в тумані: швидкість руху не повинна перевищувати половини відстані видимості (при видимості 10 метрів – швидкість не більше 5 км / год).
- Коли потрапили в туман, слід забути про маневрування, обгони, випередження. Якщо ж є гостра необхідність такого маневру, то будь-яким способом попередьте навколишніх про свої наміри: світлом фар, сигналом, поворотником. Також варто відмовитися від раптового та різкого гальмування. Якщо ж ви змушені зупинитися в силу певних обставин, тоді починайте повільно зменшувати швидкість, а після зупинки вмикайте аварійну сигналізацію.
- Позначте себе. Ідеальним буде наявність протитуманок. Але за умови, що вони правильно установлені та оптимально відрегульовані (тут варто довіритися фахівцям).
- Тримайте дистанцію. Їдьте на безпечній відстані від автомобіля, що рухається попереду. Задні ліхтарі такого під час туману можуть створити оманливе відчуття безпеки. Тому що далі, то краще.
- Режим тиші. Бажано, щоб під час руху в салоні не було гучної музики – так краще чути звуки іншого авто.
- Емоційна напруга. Водіння в тумані сильно виснажує. Тому стомлюєтеся ви значно швидше. У такому випадку краще зупинитись і відпочити.
Про пішоходів теж не слід забувати. Їх у таку погоду ніхто не відміняв, тому максимум уваги й на дорогу. А пішохід в умовах недостатньої видимості, як і в темну пору доби, при русі краєм проїзної частини обов’язково має хоч якось позначити себе.
Залишити відповідь