Смілянські податків роз’яснили які наслідки можуть бути при неправильно вказаному класифікатору об’єктів адміністративно-територіального устрою України. Платники плати за землю (крім фізичних осіб) самостійно обчислюють суму податку щороку станом на 1 січня і не пізніше 20 лютого поточного року подають відповідному контролюючому органу за місцезнаходженням земельної ділянки податкову декларацію з плати за землю (земельний податок та/або орендна плата за земельні ділянки державної або комунальної власності) (далі — декларація) на поточний рік.
Внаслідок подання декларації з неправильно зазначеним класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України (КОАТУУ) за вказаним кодом виникає об’єкт оподаткування з нарахованими податковими зобов’язаннями, а за кодом КОАТУУ, де фактично знаходиться земельна ділянка, виникає факт неподання або несвоєчасного подання декларації. В такому разі за неподання або несвоєчасне подання декларації до такого платника податку застосовуються штрафні санкції відповідно до ст. 120 Податкового кодексу.
У разі самостійного виявлення платником у раніше поданій ним декларації помилки, зокрема неправильно зазначеного коду за Державним класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України органу місцевого самоврядування за місцезнаходженням земельної ділянки, такий платник має подати такі декларації:
– за Державним класифікатором об’єктів адміністративно-територіального устрою України, зазначеним неправильно, — уточнюючу декларацію, в якій, по-перше, відобразити відсутність земельної ділянки, по-друге, уточнити податкове зобов’язання (має бути зменшено до «0») без застосування штрафів, передбачених п. 50.1 ст. 50 Податкового кодексу України;
– за правильно зазначеним Державним класифікатор об’єктів адміністративно-територіального устрою України — або річну декларацію, або щомісячні декларації за типом «Звітна».
З цим та іншими роз’ясненнями можна ознайомитись у Загальнодоступному інформаційно – довідковому ресурсі (категорія: 112.05.).
Залишити відповідь