З початку року на реалізацію природоохоронних заходів спрямовані кошти обласного та місцевих бюджетів, направлені пропозиції щодо залучення коштів з державного бюджету.
Протягом року планується реалізувати заходи щодо покращення стану поводження з побутовими відходами. Це придбання спецтехніки та обладнання зі збору побутових відходів для м. Черкаси, Єрківської ОТГ Катеринопільського району, Мліївської ОТГ Городищенського району, Лебедівської ОТГ Кам’янського району, Руськополянської ОТГ Черкаського району, Чигиринської ОТГ, Канівської ОТГ.
Відпрацьовується сучасний механізм моніторингу якості атмосферного повітря області, алгоритм дій по його запровадженню визначатиметься новою програмоюдержавного моніторингу.
Програма дозволить повністю змінити підхід до функціонування системи моніторингу в галузі охорони атмосферного повітря, сформувати мережу спостережень та оцінювання якості атмосферного повітря, впровадити механізм обов’язкового регулярного інформування та розробки коротко- та довгострокових планів дій.
Збільшено площу природно-заповідного фонду. Вдалося створити 2 об’єкти природно-заповідного фонду місцевого значення та змінити межі 4 об`єктів місцевого значення. Загальна площа заповідних територій збільшилась на 10,7356 га.
На черговій сесії Черкаської обласної ради заплановано розглянути питання щодо оголошення ще двох нових заповідних об’єктів, що дозволить збільшити площу природно-заповідного фонду області на 8,7 га.
В цьому році є можливість покращити стан водних об’єктів у м. Ватутіне, м. Сміла, Звенигородському, Золотоніському, Чорнобаївському районах, Тальнівській ОТГ, Жашківській ОТГ, Шполянській ОТГ за рахунок коштів обласного бюджету. На вказані заходи передбачено фінансування в обсязі 20,1 млн. грн. За рахунок власних коштів місцевих бюджетів передбачені заходи з охорони та раціонального використання водних ресурсів у м. Черкаси, м. Канів, Городищенському, Тальнівському, Чигиринському районах, Степанецькій ОТГ та Карашинській ОТГ.
За інформацією пресслужби Черкаської ОДА
Залишити відповідь