Працівники поліції нагадують, не довіряйте малознайомим та чужим людям. Не розповідайте комусь телефоном про себе та рідних. Перевіряйте інформацію, аби не втрапити в шахрайську пастку.
Правоохоронці постійно здійснюють превентивну роботу серед населення та нагадують алгоритм дій. Проте, кількість випадків заволодіння чужим майном шляхом обману та зловживання довірою, зростає. Шахраї можуть вдаватися до різноманітних та винахідливих способів незаконного заволодіння чужим майном.
Для того, щоб не потрапити у шахрайську пастку правоохоронці нагадують про основні види афер та способами їх уникнення.
1. “Ваш родич у біді”:
Афера з надзвичайною ситуацією спрямована на емоційні переживання людини та сильне бажання допомогти тим, хто потрапив у біду. Шахраї телефонують друзям або родичам, видаючи себе за жертв, змальовуючи при цьому екстрену ситуацію (наприклад: мене було заарештовано; мене пограбували; я потрапив до лікарні) та просять надіслати чи передати через “знайомого” гроші. Не робіть цього, не довіряйте незнайомим людям.
Зателефонуйте рідним та запитайте чи все добре і де вони знаходяться.
2. Інтернет-шахрайства поширені при купівлі-продажі товарів через Інтернет:
У випадку шахрайства з онлайн-покупками, жертвами злочинців стають відвідувачі веб-сайтів. Шахрай виставляє на сайт товар, нібито для продажу та пропонує здійснити передоплату або перерахувати хоча б задаток. Після того, як жертва перерахувала гроші, аферист зникає.
3. Шахрайство під приводом виграшу:
Аферисти шукають потенційних жертв за допомогою телефонних дзвінків, електронної пошти, текстових повідомлень і листів, соціальних мереж. У справжній лотереї в переможця є достатньо часу, щоб забрати приз. Якщо на вас тиснуть, ви маєте справу з аферистами.
Будьте пильними, перевіряйте інформацію, не довіряйте незнайомим людям. Якщо ж ви чи ваші знайомі все ж таки стали жертвою шахраїв, негайно телефонуйте за номером 102.
Залишити відповідь