У цьому році вегетаційні процеси на посівах озимих культур припинились у середині листопада з одночасним стійким переходом середньодобової температури повітря через +5° та через +3° у бік зниження. Проте, до 11 грудня, рослини так і не увійшли в стан зимового спокою, який за кліматом відбувається у кінці листопада з переходом середньодобової температури повітря через 0° у бік зниження, інформують у Черкаському обласному гідрометцентрі.
Коливання середньодобової температури повітря за цей період переважно від 4° тепла до 4° морозу свідчать про проходження загартування рослин та нестійкий його стан. А підвищення температури в окремі дні до значень вище +5° – навіть про спробу відновлення вегетації. Проте, для активної вегетації та для зміни фазового розвитку, як і для формування кореневої системи, бракувало тепла. Тобто, за такої погоди рослини продовжують використовувати поживні речовини та стають більш вразливими, що може сказатися на озимині у разі безсніжної холодної погоди, – про це заявив начальник Черкаського обласного центру з гідрометеорології Віталій Постригань.
За прогнозом синоптиків, до кінця другої декади грудня значних морозів не очікується.
За умов тривалого дефіциту опадів, рясні дощі початку грудня були корисними для поповнення вологозапасів. Оскільки грунт був талий, вони сприяли збільшенню рівня зволоження грунту. Так, якщо на кінець жовтня добре зволоження грунту відмічалось до глибини 20-60 см, наразі до 50-100 см.
Погода на Черкащині не дає озимині ні увійти в стан зимового спокою, ні вегетувати
11 Грудня 2017, 17:00 Сміла
Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.
Залишити відповідь