Протягом січня-жовтня 2018 року роботодавці Черкаської області проінформували обласну службу зайнятості про наявність 36,7 тис. вакансій, що на 7,5% більше, ніж у січні-жовтні 2017 року.
Як повідомили у Черкаському обласному центрі зайнятості, за видами економічної діяльності: 29,4% вакансій пропонується у сільському, лісовому та рибному господарствах, 17,7% – на підприємствах та установах переробної промисловості, 15,1% – в оптовій та роздрібній торгівлі, 7,4% – у державному управлінні й обороні, 6,7% – в освіті.
За професійними групами: найбільший попит роботодавців спостерігається на робітників з обслуговування, експлуатації устаткування, на представників найпростіших професій, на працівників галузі торгівлі та послуг, на кваліфікованих робітників з інструментом.
У розрізі професій найбільший попит роботодавців спостерігається на кваліфікованих робітників – це слюсарі-ремонтники, електрогазозварники, швачки, електромонтери, водії, токарі тощо.
Також затребувані працівники галузі послуг (продавці, кухарі, охоронники, офіціанти, бармени, молодші медичні сестри, перукарі тощо).
У сільськогосподарському секторі – трактористи, птахівники, робітники з обслуговування сільськогосподарського виробництва, птахівники.
Залишається високим попит на професіоналів та фахівців з досвідом роботи – бухгалтерів, лікарів, вчителів, економістів, а також менеджерів.
Серед найпростіших професій найбільш затребувані підсобні робітники, прибиральники,вантажники, двірники та укладальники-пакувальники.
Станом на 1 листопада 2018 року у базі даних обласної зайнятості налічувалося 1173 вакансії. Крім того, у базі даних служби зайнятості містилася інформація про 1191 пропозиція роботи, отримана з інших джерел.
Середній розмір заробітної плати у вакансіях становив понад 5,1 тис. грн. (на відповідну дату 2017 року – 4,4 тис. грн.), у 73,1% вакансій розмір заробітної плати – вище мінімальної.
Всього протягом січня-жовтня 2018 року послугами обласної служби зайнятості скористалися 44,8 тис. безробітних громадян, що на 5,6% менше, ніж у січні-жовтні минулого року. За видами економічної діяльності, серед безробітних, які мали професійний досвід, 28,8% раніше працювало у сільському, лісовому та рибному господарстві; 17,3% в оптовій та роздрібній торгівлі; 14,5% у переробній промисловості.
За професійними групами, серед зареєстрованих безробітних переважають робітники з обслуговування, експлуатації устаткування та машин; працівники сфери торгівлі та послуг; працівники найпростіших професій; законодавці.
Залишити відповідь