Вірус грипу А\Н1N1 вимагає специфічного лікування в перші 48 годин, адже по тому воно є неефективним. Крім того, 60-90% випадків захворювання на грип у період епідемії протікають з серйозними ускладненнями.
– не займатеся самолікуванням.
При грипі чи ГРВІ не завжди потрібна противірусна терапія, тож не треба зловживати противірусними препаратами. Крім того, почастішали призначення ліків самостійно або фармацевтом для симптоматичного лікування. Призначати жарознижувальні ліки повинен лише лікар, оскільки прийом парацетамолу чи аспірину при грипі може ускладнити перебіг захворювання.
– дотримуйтеся правил особистої гігієни.
ГРВІ та грип передаються не лише повітряно-крапельним, а й контактним шляхом, тож варто не забувати про миття рук, використання вологих серветок та антисептиків для рук.
– пам’ятайте про профілактику. Найкраще від вірусів захистить міцний імунітет. Його складові усім відомі: здорове харчування, заняття спортом, прийом вітамінів, зокрема вітаміну С, відсутність стресів, прогулянки на свіжому повітрі. У зимовий період доречно також більше споживати часнику та цибулі.
Найбільш ефективним профілактичним засобом проти грипу визнано вакцинацію. Оскільки сьогодні в нашому місті епідпоріг не перевищений, а імунітет після ін’єкції формується упродовж двох тижнів, ще можна щеплюватися.
– не будьте джерелом інфекції для інших. Грип має три стадії: легку, середню й важку. Пацієнти саме з легкою формою є носіями інфекції, тому з кашлем і нежиттю не варто виходити з дому та поширювати інфекцію, адже невідомо, чи це звичайна застуда чи небезпечний вірус.
Наразі в аптечній мережі є всі препарати, необхідні для лікування грипу різних штамів. Але ефективність лікування залежить від часу звернення пацієнта по допомогу. Це перші дві доби. Саме тому закликаємо жителів міста не гаяти часу і при перших ознаках застуди консультуватися з лікарями й не переносити захворювання на ногах.
Лікар кабінету формування здорового
Способу життя міської поліклініки для дорослих Раїса Маркова
Залишити відповідь