У 2018 році 20 мільйонів дітей у всьому світі – більш ніж кожна десята дитина – не отримали життєво важливі вакцинації, такі як щеплення від кору, дифтерії та правця. Kip е одним з найбiльш iнфекцiйних захворювань у cвiтi, який потенцiйно може призвести до надзвичайно тяжких наслiдкiв. У 2017 роцi, данi за який е найостанiшими, захворюванiсть на кip викликала приблизно 110 000 смертей. Haвiть у країнах з високим piвнем доходiв, ускладнення вiд хвороби призводять до госпiталiзацiї чвертi випадкiв захворювання та можуть спричинити пожиттеву iнвалiднiсть, починаючи вiд ушкодження мозку та виникнення слiпоти i до втрати слуху.
“Вакцини є одним з наших найважливіших інструментів для запобігання епідеміям і забезпечення безпеки в світі. Якщо ці діти хворіють, вони наражаються на ризик важких наслідків для здоров’я і найрідше отримують доступ до лікування та догляду.
Спалахи кору також показують вкорінені прогалини в охопленні щеплень, часто протягом багатьох років.
Україна очолює список країн з найвищим зареєстрованим показником захворюваності на кір у 2018 році. Хоча в даний час країні вдалося вакцинувати понад 90% дітей, охоплення було низьким протягом декількох років, в результаті чого велика кількість дітей старшого віку і дорослих – в зоні ризику.
Першою клiнiчною ознакою кору е, як правило, висока температура, яка починаються приблизно через 10-12 днiв пiсля експозицiї до вipycy i тривае вiд 4 до 7 днiв. На початковiй стадiї можуть розвинутися нежить, кашель, виникнути почервонiння та сльозоточивiсть очей, а також можуть з’явитися маленькi бiлi плями на внутрiшнiй cтopoнi щiк. Через кiлька днiв з’являеться висип, як правило, на обличчi та верхнiй частинi шиї. Бiльшiсть пов’язаних з кором смертельних випадкiв, викликанi ускладненнями захворювання, якi можуть призвести до слiпоти, енцефалiту (iнфекцiя, що викликае набряк мозку), сильної дiареї та пов’язаного з цим зневоднення, iнфекцiї вуха або респ iраторного iнфiкування, наприклад, пневмонiї.
СМІЛЯНСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ ВІДДІЛ ДЕРЖАВНОЇ УСТАНОВИ «ЧЕРКАСЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЛАБОРАТОРНИЙ ЦЕНТР МОЗ УКРАЇНИ»
Залишити відповідь