Прокурори встановили, що Черкаська районна державна адміністрація, порушуючи положення земельного законодавства, інтереси держави, а також територіальної громади, у 2017 році змінила вид угідь спірної земельної ділянки з земель водного фонду, які не можуть бути забудовані, на землі рекреаційного призначення для будівництва.
Так, близько 3 гектарів земель на березі річки Дніпро, поблизу Черкас були незаконно передані для дачної забудови.
За виявленим фактом прокуратура звернулася з позовною заявою до суду, в якій оскаржено розпорядження райдержадміністрації та висунуто вимогу про повернення обласній державній адміністрації та Черкаському управлінню захисних масивів дніпровських водосховищ зазначеної земельної ділянки.
Господарський суд задовольнив позов прокурора. Однак за апеляційною скаргою обслуговуючого кооперативу, рішення суду першої інстанції скасував Північний апеляційний господарський суд, яким прийнято нове рішення про відмову у задоволенні позову.
Наразі прокуратура звернулася з касаційною скаргою до Верховного Суду.
Не зважаючи на відсутність кінцевого рішення у справі, забудовник розпочав масштабні будівельні роботи, що набуло значного суспільного резонансу.
Прокуратура звернулася до Верховного Суду із заявою про забезпечення позову шляхом накладення арешту на земельну ділянку, заборони вчиняти щодо неї будь-які дії. Вказану заяву Верховний Суд задовольнив. Наразі вживаються заходи щодо реалізації накладеного судом обтяження.
Крім того, суд наклав арешт на земельну ділянку та заборонив проводити будівельні чи пов’язані із будівництвом роботи.
Робота з виявлення випадків незаконного надання земель під забудову на території Черкаської області триває, інформують в обласній прокуратурі.
Залишити відповідь