Шість сімей переселенців зі Сходу України, які нині живуть у Смілі, відвідали рятувальники обласного управління ДСНС. Вони передали їм теплі речі та дитячі іграшки, а психологи провели спеціальні бесіди з усіма, хто нині на Черкащині рятується від війни, інформує управління ДСНС у Черкаській області.
– Спілкуватися з переселенцями нині досить непросто. Усі вони зневірені, перебувають у стані депресії та апатії. Адже кожна сім’я, що навесні вимушена була рятуватись від терористів із зони проведення АТО, мала надію на повернення в рідні домівки. Нині ж міста і села, де вони мешкали, зруйновані, людям фактично нікуди повертатися, а невизначеність їхнього статусу, безгрошів’я та елементарна відсутність теплих речей перед приходом зими вганяють цих людей у сильну депресію, – коментує керівник психологічної служби Управління ДСНС у Черкаській області Леся Коротяєва. – Тому наша допомога була дуже доречною.
Іграшки та теплі речі для переселенців зібрали працівники Управління всього за тиждень. Нині збір речей продовжується, адже в області живе понад 7 тисяч переселенців і лише незначна частина з них мають родичів та друзів, які можуть їх підтримати та допомогти.
– Проте є й позитивні моменти. За кількамісячне перебування на Черкащині мігранти почали потроху інтегруватися в місцеву громаду. Вони уже добре знають «друзів по нещастю», готові передати ті речі, які їм не підійшли, більш нужденним. Деякі з них влаштувались на роботу. Звісно, в більшості, це люди робітничих професій – перукарі, продавці, майстри манікюру, деякі працювали під час збору врожаю на підсобних господарствах. Тим хто має вищу освіту, влаштуватись на роботу за спеціальністю, звісно, важче, тим більше, що люди не мають на руках необхідних документів. Але за порадою психолога, головне для переселенців зараз не зациклюватись на собі, своїй сім’ї та своїх проблемах, якомога більше спілкуватись з іншими людьми, якщо потрібна допомога – звертатись за нею. Вони мають розуміти, що акценти змістилися, і нині левова частка благодійної допомоги надходить українським військовим, які щодня ризикують життям і гинуть, оберігаючи спокій жителів «мирної» частини України, а серед них – і мігрантів, – підсумовує Леся Коротяєва.
За словами більшості переселенців, повертатись на малу батьківщину вони не збираються, тож люди намагаються якнайкраще облаштуватись на території Черкащини.
В управлінні ж триває збір теплих речей, іграшок та іншої допомоги для сімей переселенців.
– Ми плануємо і далі надавати посильну гуманітарну, психологічну та інформаційну допомогу переселенцям. Наступного тижня з аналогічною метою рятувальники відвідають сім’ї переселенців у селі Леськи, Черкаського району, – поділився намірами начальник Управління ДСНС у Черкаській області Віктор Гвоздь.
Залишити відповідь