Для запобігання травматизму під час експлуатації систем опалення і котелень у навчальних закладах, на базі відділів освіти Смілянської та Золотоніської районних державних адміністрацій проведено семінари-навчання. Начальник відділу нагляду в будівництві, котлонагляді, на транспорті та зв’язку Управління Андрій Сінько роз’яснив операторам котелень і машиністам-кочегарам навчальних закладів районів вимоги законодавства з охорони праці і надав відповіді на актуальні питання.
Про це інформують в управлінні Держпраці у Черкаській області.
Протягом минулого опалювального періоду в Україні зафіксовано настання нещасних випадків зі смертельним наслідком під час експлуатації котлів у навчальних закладах. Основними причинами таких випадків стали незадовільний технічний стан котлів, недотримання працівниками котельні раціонального режиму праці і відпочинку, непроведення повторного інструктажу з охорони праці з оператором котельні, відсутність нагляду за котлом у випадках, передбачених інструкцією до обладнання тощо.
На заходах йшлося про необхідність добору професійного та кваліфікованого персоналу, залученого до обслуговування котелень, наявність інструкцій, техоглядів обладнання та ін. Акцентувалася увага на обов’язковому проходженні операторами котелень і машиністами-кочегарами спеціального навчання і медоглядів.
Фахівець Управління детально зупинився на вимогах щодо технічного стану обладнання та наявності експлуатаційної документації об’єктів підвищеної небезпеки, висвітлив вимоги законодавства щодо створення належних умов праці, забезпечення працівників засобами індивідуального захисту тощо.
У підсумку на зустрічі зазначили, що працівник має право відмовитися від дорученої роботи, якщо створилася виробнича ситуація, небезпечна для його життя чи здоров’я або для людей, які його оточують, і навколишнього середовища. Знання і виконання вимог нормативних актів про охорону праці, вимог інструкції установи, правил внутрішнього трудового розпорядку дозволить уникнути виробничого травматизму.
Залишити відповідь