Мовним омбудсменом при співпраці із Державною службою якості освіти розроблені рекомендації щодо неухильного виконання мовного законодавства в закладах загальної середньої освіти.
Про це повідомив уповноважений із захисту державної мови Тарас Кремінь, передає osvita.ua
На переконання мовного омбудсмена, належне забезпечення функціонування державної мови в освітньому процесі та за його межами потребує виконання певних дій від засновників закладів освіти, інститутів післядипломної педагогічної освіти, шкіл та батьків.
Зокрема, мовний омбудсмен рекомендує засновникам шкіл забезпечити розширення мережі курсів із вивчення української мови, розробку та видання якісних українськомовних навчальних матеріалів, а також здійснювати заохочування директорів шкіл щодо збільшення кількості заходів із популяризації державної мови.
Інститутам післядипломної педагогічної освіти рекомендовано посилити підготовку вчителів з української мови та української літератури шляхом організації додаткових курсів, тренінгів і семінарів, створювати сучасні методики навчання і викладання тощо.
Школи мають ініціювати розвиток інтерактивних методик викладання, що сприятимуть активній участі учнів у процесі вивчення української мови та літератури.
Окрім того, школам рекомендовано створити сприятливе мовне середовище, де українська була б популярною та використовувалася як мова спілкування в позаурочних заходах.
Батькам має бути рекомендовано вдосконалювати свою українську разом із дітьми.
Також школи мають ініціювати функціонування мовних курсів та розмовних клубів для батьків та залучати внутрішньо переміщених осіб до українськомовного середовища тощо.
Вказані рекомендації також надіслано до Міністерства освіти і науки та Комітету Верховної Ради з питань освіти, науки та інновацій.
Залишити відповідь