Літо – найкраща пора для заготівлі кормів для зимового підгодовування диких тварин. Тож наразі лісівники активно заготовляють гіллячковий корм.
Зокрема, у філії “Смілянське лісове господарство” цьогоріч планують заготовити понад 5000 штук віників. Необхідну кількість корму лісівники визначають згідно чисельності диких тварин на території мисливських угідь філії.
Про це інформують у Центральному лісовому офісі.
Для заготівлі пучків гіллячкового корму мисливствознавці вибирають листяні та чагарникові породи, найбільше заготовлять віників з липи, адже вони найкраще смакують козулям і оленям.
Гілля обробляють соляним розчином і залишають сохнути у добре провітрюваному приміщенні або ж на свіжому повітрі під накриттям. Важливо, щоб віники знаходились у підвішеному стані.
Протягом сушіння гіллячкові віники можуть обробляти соляним розчином кілька разів.
До речі, крім того, що солоне листя дуже добре смакує тваринам, воно є корисним джерелом антиоксидантів і збагачене вітамінами, які так необхідні тваринам взимку. Також завдяки солі гіллячковий корм добре зберігається.
Достатня кількість їжі на території, де проживають звірі, є важливим фактором. Завдяки цьому тварини тримаються цієї території.
Крім гіллячкового корму, лісівники заготовляють також сіно, зернові. Робота триває протягом всього літа, аби кормів для тварин було вдосталь.
Залишити відповідь