З настанням грибного періоду любителі тихого полювання шукають насолоди, збираючи по лісосмугах дикорослі гриби, але часто не замислюються, які наслідки можуть бути після вживання цих дарів природи.
Відділ з питань цивільного захисту та оборонної роботи закликає мешканців Сміли, бути більш відповідальними, не чекайте доки від отруєнь грибами постраждають ваші рідні, близькі, знайомі, як правило, саме це “відбиває” охоту вживати дикорослі гриби.
Викликає тривогу невиправно легковажне ставлення населення до найдорожчого – життя свого й своїх близьких, а особливо – дітей, адже вживання грибів дітям до 8-ми років категорично протипоказане! Не рекомендовано вживати гриби також вагітним і матерям, що годують дітей груддю. Вживання дикорослих грибів небезпечне для здоров’я і може призвести до летальних наслідків!
Для того, щоб уникнути отруєння дикорослими грибами:
– ніколи не збирати грибів, яких не знаєте ;
– збирайте губчасті гриби – «білі», «моховики», «бабки» тощо – в наших широтах від них найменше отруєнь;
– зібрані гриби ще раз ретельно перевірте: якщо гриб викликає найменший сумнів або старий – краще його викинути;
– перед приготуванням страв необхідно добре промити і обов’язково відварити у підсоленій воді протягом 10-15 хвилин. Перед сушінням – обтерти вологою тканиною;
– ніколи не застосовуйте «домашні» методи визначення отруйності грибів з використанням цибулини або срібних ложок – вони помилкові!
– страви з грибів необхідно зберігати на холоді в емальованому посуді, але не більше 24 годин.
Але все ж ризикувати не слід і краще не збирати дикорослі гриби взагалі, оскільки вони можуть не просто бути отруйними, а й містити всі речовини, які знаходяться в грунті, повітрі. Адже гриби є фільтрами і накопичують в собі всі елементи. Тому тим більше не можна збирати гриби на кладовищах, звалищах, вздовж доріг. Ні в якому разі не можна купувати дикорослі гриби у невідомих осіб, які реалізують їх на вулицях без будь яких дозволів. Набагато безпечніше купувати гриби в спеціалізованих відділах торгівельної мережі, на ринках, де вони проходять лабораторний контроль, мають супровідні документи та не зашкодять здоров’ю.
Якщо підозрюєте отруєння, НЕГАЙНО: промийте шлунок слабким розчином кухонної солі; обов’язково, не зважаючи на тимчасове полегшення стану, зверніться за медичною допомогою до найближчої лікувальної установи.
Пам’ятайте: якщо пізно звернутися за медичною допомогою, це може загрожувати Вашому життю!
Відділ з питань ЦЗ та ОР
Джерело: офіційний сайт Смілянської міської ради
Залишити відповідь