Смілянам нагадали про річний перерахунок ПДВ: хто та коли здійснює

Смілянські податківці нагадують, у разі якщо придбані та/або виготовлені товари/послуги, необоротні активи частково використовуються в оподатковуваних операціях, а частково – ні, платник ПДВ зобов’язаний нарахувати податкові зобов’язання виходячи з бази оподаткування, визначеної відповідно до п. 189.1 ст. 189 Податкового кодексу, та скласти не пізніше останнього дня звітного (податкового) періоду і зареєструвати зведену ПН у ЄРПН на загальну суму частки сплаченого (нарахованого) податку під час їх придбання або виготовлення, яка відповідає частці використання таких товарів/послуг, необоротних активів у неоподатковуваних операціях (п. 199.1 ст. 199 цього Кодексу).

Платник ПДВ за підсумками календарного року здійснює перерахунок частки використання товарів/послуг і необоротних активів в оподатковуваних операціях виходячи з фактичних обсягів проведених протягом року оподатковуваних та неоподатковуваних операцій (п. 199.4 ст. 199 Податкового кодексу).

Частка використання товарів/послуг, необоротних активів в оподатковуваних операціях, визначена з урахуванням норм пунктів 199.2 – 199.4 ст. 199 Податкового кодексу, застосовується для проведення коригування сум податкових зобов’язань, зазначених у п. 199.1 ст. 199 Кодексу. Результати перерахунку сум податкових зобов’язань з ПДВ відображаються у податковій декларації з ПДВ за останній податковий період року.

У разі зняття з обліку платника ПДВ, у тому числі за рішенням суду, коригування відображається платником цього податку в податковій декларації з ПДВ останнього податкового періоду, коли відбулося зняття з обліку.

Відповідно до п. 199.6 ст.199 Податкового кодексу правила цієї статті не застосовуються у разі:

• проведення операцій, передбачених пп.196.1.7 п.196.1 ст.196 цього Кодексу;

• постачання платником ПДВ відходів і брухту чорних і кольорових металів, які утворилися в такого платника внаслідок переробки, обробки, плавлення товарів (сировини, матеріалів, заготовок тощо) на виробництві, будівництві, розібранні (демонтажу) ліквідованих основних фондів та інших подібних операцій;

• проведення операцій, передбачених пп.197.1.28 п.197.1, пунктами 197.11 та 197.24 ст.197 Кодексу.

Про це зазначає офіційна сторінка сайту Facebook журналу «Вісник: Офіційно про податки».

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.