Нещодавно громадська організація „Родинне коло” надіслала голові ГО „Смілянська міськрайонна організація „Громадський контроль” Назару Мішину листа, в якому проінформувала його, що спеціалізована бібліотека-філія для дітей імені Тараса Шевченка, яка розташована неподалік однойменної станції в Смілі, отримала позитивне рішення щодо фінансування на суму 140 тисяч гривень. Ці гроші підуть на реалізацію програми „Бібліотека-громада: відкритий простір для діалогу 2015-2025 років”, інформує Прочерк.
Уже не вперше Смілянська міська централізована бібліотечна система, очолювана непосидючою Іриною Огус, отримала гранд на розвиток. Адже писали проект, котрий розглядався серед громадських організацій України, саме бібліотекарі. Надіслали його на розгляд 14 лютого, і, як бачимо, вже мають позитивний результат. От що повідомила з приводу цієї приємної події сама пані Ірина:
– Оскільки конкурс організували, насамперед, для сільських бібліотек, головною його умовою було надання послуг для потенційних читачів-фермерів. Для бібліотекарів міської бібліотеки це стало справжнім викликом. Однак, ми не розгубилися і розробили спеціальну програму заходів. Не забули і про внутрішньо переміщених з зони АТО. А суть от у чому: ми хочемо зробити на базі спеціалізованої бібліотеки-філії для дітей імені Тараса Шевченка бібліотеку сімейного типу. Адже до неї навідуються і дорослі читачі. Це буде перша на Черкащині бібліотека для дітей сімейного типу.
На гранд ми плануємо створити у ній Інтернет-центр. Для цього придбаємо три комп’ютери. Мріємо також надавати таку послугу як „бібліо-няня”. Приміром, батьки, чи бабуся з дідусем, дуже зайняті, їм терміново треба до лікаря або в ту ж аптеку. У такому випадку вони можуть привести дитину до бібліотеки, де бібліотекар за нею пригляне, відволіче цікавою грою на комп’ютері, або іграшками, настільними іграми тощо. З цією метою придбаємо і м’який куточок. Буде в оновленій бібліотеці і куточок першої книги. А стелажі ми плануємо зробити у вигляді трансформерів, на коліщатках. Щоб у разі потреби, зсунути їх і звільнити місце для ігор. Тут же будемо проводити і родинні свята. Так ми об’єднуватимемо родини.
– Нас підтримали міський голова Вадим Решетняк, секретар міської ради Ярослав Березань, Шевченківська територіальна профспілкова організація, деякі депутати міської ради, як, приміром, Сергій Білостоцький, квартком №16, центр соціальних служб у справах сім’ї та молоді, який пообіцяв проводити на базі бібліотеки відповідний курс для батьків, – продовжила пані Ірина. – Оскільки неподалік бібліотеки знаходиться ринок, ми розповсюдимо інформацію про неї і її можливості для фермерів у ЗМІ, роздамо на ринку видаткову продукцію і рекламу. Думаю, залучимо фермерів і торговців до оновленої читальні. Вони зможуть знаходити у ній новинки селекції по Інтернету, виставляти на продаж свою продукцію. Переміщені особи з зони АТО зможуть шукати в Інтернеті роботу, житло, спілкуватися по скайпу з рідними, а також почитати книгу в читальні, відпочити, взяти участь у тренінгах і інших бібліотечних заходах.
Програма, яку реалізовуватиме бібліотека, діятиме три роки. Протягом цього часу бібліотечна система буде частинами отримувати гранд і виконувати свою програму. Кошти надходитимуть через організацію „Громадський контроль”. Думається, ця співпраця буде плідною і нова бібліотека стане ще однією візитівкою міста.
Олександр ВІВЧАРИК
Сміляни отримають грант на реалізацію програми „Бібліотека-громада: відкритий простір для діалогу 2015-2025 років”
17 Березня 2015, 18:28 Сміла
Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.
Залишити відповідь