У Бухаресті 17-18 березня проходив семінар представників профспілок молодіжної мережі Європейської федерації профспілок громадського обслуговування (ЄФПГО (EPSU на тему «Створення молодіжного голосу в членських організаціях ЄФПГО/ІГО в східних країнах». Своїми враженнями про цей захід поділилась Олена Хоменко, голова Молодіжної ради Черкаського обкому профспілки, представник профспілки в молодіжній мережі ЄФПГО.
Розпочала семінар Валеріка Домітреску, співробітник з питань освіти Європейського профспілкового інституту (ETUI). Декілька слів вона сказала про свою роботу, яку увагу приділяють освітній роботі в ETUI. Наголосила на основних проблемах, над якими на даний час найбільше працюють в інституті, а саме працевлаштування молоді, їх гідна зарплата, захист прав молодих мігрантів. Знайомство учасників семінару один з одним відбулося у формі гри «Профспілкове лото». Завдяки такому прийому знайомство відбулося легко, весело і невимушено. Для ознайомлення з роботою своєї організації Валеріка використала презентацію «Європейська профспілкова конфедерація і ETUI», в якій були представлені основні задачі, історія формування, членські організації, організації-партнери, структура, керівні органи, результати соціального діалогу, заходи, гасла, що використовуються в роботі. Також була надана адреса Інтернет-ресурсу, де представлена більш повна інформація щодо діяльності організацій, а також міститься інформація щодо молодіжного напрямку роботи (www.etuc.org).
ETUI постійно проводить профспілкове навчання. Для цього створений освітній департамент, в якому працюють 7 осіб. Всі вони є тренерами з різних напрямів. В організації практикують проведення курсів для молодих лідерів, які можуть бути у формі тритижневого навчання, он-лайн навчання або поглиблення знань за напрямками роботи. Це дає змогу готувати майбутніх професіоналів профспілкової роботи.
З діяльністю EPSU учасників ознайомив Пабло Санчес, який відповідає за роботу з молоддю, зв’язки з громадськістю, співпрацю з Європейським парламентом. Він розповів про структуру, основні напрями діяльності, плани щодо залучення до федерації представників транспортної сфери, про активну співпрацю з податковими органами. Виступаючи, він наголосив, що останнім часом федерація стикнулася з проблемою незнання IT-технологій в членських організаціях, що стає перепоною для комп’ютеризації роботи. ЄФПГО працює над довгостроковою метою щодо об’єднання людей не лише на основі професійної діяльності. Важливим напрямком діяльності є залучення молоді до членства. У них також є проблема «старіння» найманого персоналу федерації. Презентацію про роботу молодіжної мережі ЄФПГО представив Флорін Попа, президент молодіжної організації Publisind з Румунії. Переговорний процес щодо створення мережі було розпочато в 2006 році. В 2009 році в резолюції конгресу ЄФПГО було зафіксовано створення молодіжної мережі. Перша зустріч відбулась в Брюсселі 2011 року, на ній були представлені молоді члени з профспілкових організацій різних секторів. На першій зустрічі в основному обговорювалися перспективи на майбутнє, тоді була створена і група у Фейсбуку. На час семінару вже було проведено 6 зустрічей молодіжної мережі ЄФПГО. Представники мережі брали участь в обговоренні різних питань, серед них особливо питань молоді і висвітлення своєї роботи. Також вдалось узяти участь у зустрічі з членами Європейського парламенту з молодіжних питань, де були обговорені питання безробіття, умов праці, гідної заробітної плати. Була оформлена резолюція для обговорення в Європарламенті, але на даний час результат не відповідає сподіванням членів молодіжної мережі. Важливим моментом, що не сприяє плідній роботі, є постійна зміна представників молодіжної мережі від членських організацій ЄФПГО.
На наступній зустрічі мережі у травні в Хорватії планується обговорення представництва молоді, а також продовжиться робота над створенням брошури, яка буде висвітлювати проблеми молоді і буде сприяти залученню молоді до членства в профспілках.
Пабло Санчес доповнив виступ Флоріна, додавши, що у молодіжної мережі відсутня Інтернет-сторінка, і над цим також треба працювати. Ще він наголосив, що голос молоді буде почуто і вплив буде відчутний лише тоді, коли молодих людей в профспілкових організаціях буде стільки, що їх голос стане сильним.
Валеріка Домітреску представила презентацію «Оновлення профспілок», в якій розповіла про чотири виміри профспілкового оновлення, ключові стратегії оновлення і цілі. На семінарі була задіяна методика «Mind Map» (карта для розуму) під час практичного заняття, коли учасники мали поставити мету і через півтори години мали презентувати спосіб її досягнення. Це була цікава робота, яка змусила нас трохи попрацювати.
Цікавою також була розповідь Пабло про ресурс www.back2future.org, який дозволяє завантажувати в Інтернет фото і повідомлення про заходи, що пов’язані з молоддю. Ресурс створено з метою відображення молодіжної роботи в різних країнах, різних профспілках. Ще одним практичним завданням для роботи в групах була розробка профспілкового плану дій за схемою і наступна його презентація в будь-якому форматі. Наша група працювала над довгостроковим планом дій щодо збільшення членства в профспілковій організації.
Підсумовуючи роботу груп Валеріка розповіла про новий інструмент он-лайн презентацій Prezi. Цей ресурс дає змогу створювати презентації он-лайн, після чого вони відразу потрапляють в Інтернет-мережу і стають доступними для всіх бажаючих.
Зустріч була цікава в плані обміну досвідом, оскільки була можливість поспілкуватись в неформальній обстановці з представниками з більше 20 країн. Я розширила свій світогляд щодо діяльності ЄФПГО, ETUI, профспілкових організацій інших країн. Слід зазначити, що проблеми профспілкової роботи однакові майже в усіх організаціях. Основною глобальною проблемою є зменшення членства. Молодь в різних країнах однаково хоче жити добре, мати роботу і гідну зарплатню.
Олена Хоменко,
голова Молодіжної ради
Черкаського обкому профспілки,
представник профспілки в молодіжній мережі ЄФПГО
Залишити відповідь