19 листопада в Україні щорічно відзначається День працівників гідрометеорологічної служби. Дата святкування була вибрана не випадково. Майже сто років тому, в 20-х роках минулого століття, в середині листопада була заснована українська гідрометеослужба і організована українська служба метеорологів.
Офіційний статус День метеоролога придбав 11 березня 2003 р., після того, як другий Президент України Л.Кучма підписав Указ №208/2003 «Про День працівників гідрометеорологічної служби». У президентському Указі зокрема говорилося, що нове професійне свято в країні вводиться «враховуючи важливу роль працівників гідрометеорологічної служби у забезпеченні органів державної влади, органів місцевого самоврядування, населення гідрометеорологічною інформацією, прогнозами і попередженнями про небезпечні та стихійні явища, у вирішенні інших загальнодержавних завдань». Введення цього свята є данина поваги з боку української влади всім працівникам гідрометеорологічної служби України.
Зараз в Україні центр гідрометеорології є підрозділом МНС. Відзначати сьогодні своє свято буде більше п’яти тисяч чоловік, які працюють в гідрометеорологічній службі України.
Державна гідрометеорологічна служба, відіграє ключову роль в отриманні даних про поточні та очікувані гідрометеорологічні умови, сучасний клімат, його можливі коливання та зміни в майбутньому, прогнозування та попередження стихійних гідрометеорологічних явищ. Повсякденна цілодобова робота метеорологів, гідрологів, синоптиків дає змогу завчасно вжити заходів для запобігання можливим збиткам від небезпечних явищ погоди.
Переоцінити важливість роботи тих, хто передбачає погоду й попереджає про стихійні лиха складно. Адже ми стикаємося з ним щодня, коли вирішуємо чи брати парасольку, як одягнутися, на коли запланувати відпустку. А сільське господарство, авіаперельоти, будівництво та багато інших сфер без синоптиків й взагалі, як без рук.
Протягом свого функціонування гідрометеорологічній службі незалежної України вдалося виростити і зберегти головне своє багатство – високоосвічених професіоналів, відданих своїй справі ентузіастів, багато з яких мають державні нагороди, відомчі відзнаки. Саме висока кваліфікація, енергія і любов до своєї справи працівників усіх рівнів дає можливість державній гідрометеорологічній службі належним чином виконувати свої завдання.
Метеорологічна станція Сміла в цьому році святкує свій черговий ювілей – 95 років. На метеостанції працює 7 чоловік: начальник метеостанції – Саніна Г.В, технік-агрометеоролог ІІ кат. – Кулак Є.М., техніки-метеорологи – Яхненко Т.С, Лимар Т.В., Гразіон Л.М., Ситник К.Г., Рева В.О. Працівники метеостанції – дисципліновані, добросовісні, порядні, доброзичливі люди, що мають хорошу професійну підготовку, і коли б ви не зателефонували – вам завжди нададуть повну і актуальну інформацію про погоду.
Начальник метеостанції Сміла
Г.В. Саніна
Залишити відповідь