Олена Івлєва за фахом оператор комп’ютерного набору. А за покликанням – працівниця торгівлі: одразу після навчання працевлаштувалася продавцем непродовольчих товарів, згодом – продавчинею в магазині “LTB”. Поки шукала нову роботу, отримала статус безробітної у центрі зайнятості. Там отримала направлення на оплачуване стажування у магазині дитячого взуття “ Shoes land”, що знаходиться в торговому центрі Лідер біля Фуршету. Було то ще перед карантином через поширення COVID-19. А вже під час пом’якшення умов, жінка отримала нову роботу і зараз допомагає батькам малечі та юнаків придбати стильне взуття. Пані Олена дає поради як обрати якісну та стильну модель дитячого взуття.
Як купити перше взуття малюку?
‘Якщо ви купуєте перше взуття дитині до року, то пам’ятайте, що воно потрібне тільки тоді, коли дитя почало ходити. Краще придбати взуття з натурального матеріалу з твердим задником, невеликим каблучком і гнучкою, не ковзаючою підошвою. Супінатор не потрібен, якщо цього не порадив ортопед. У малюка жирова подушечка є амортизатором. Супінатор може порушити цей природний захист стопи.
Наступні поради допоможуть визначити розмір. Але до виміряної довжини малюку варто додати лише 1-2 мм.”
Як визначити розмір ноги?
‘Вимірюємо ніжку в кінці дня, коли вона трохи набрякає після активностей. Поставте ніжку малюка на аркуш паперу. Чітко обведіть контур або зробіть насічки. Олівець тримати перпендикулярно. Шукаємо відстань від задної частини п’ятки і до кінчика найдовшого пальчика. Важливо виміряти і другу ніжку, бо показники можуть відрізнятися. Вибрати більше значення і запам’ятати чи записати. Ще краще – вирізаний відбиток взяти з собою до нас. А ідеально – завітати із дитиною до нас, адже у кожного є свої індивідуальні особливості. До прикладу, підйом ніяке вимірювання так не визначить, як примірка.
Правильний розмір – з припуском. Для літніх босоніжок, кросівок і туфель запас повинен бути в діапазоні 5-7 мм, демісезонного – 7-10 мм, а до зимового – 10-15 мм.”
Як обрати взуття підлітку?
“Підліткам потрібно купувати взуття із каблуком, супінатором і жорстким задником для профілактики плоскостопості. Бажано наявність супінатора. Для юних леді є варіанти з підбором. Бажано не вище 5 см.”
Як правильно підібрати матеріал?
“Матеріали повинні бути екологічно чистими і “дихаючими”. Взуття повинно приємно пахнути. Виробники використовують найрізноманітніші матеріали: текстиль, шкірозамінник, еко-шкіру, PU- і натуральну шкіру. Якість натуральної шкіри зараз падає, а еко-шкіра стає все популярнішою.
PU-шкіра за якістю нічим не поступається натуральній: на дотик їх практично не відрізнити. PU-шкіра стійка до деформації і морозостійкіша в порівнянні з натуральною. Ніжка в такому взутті не пітніє, черевики зносяться пізніше, ніж традиційне шкіряне взуття.
Але яке б взуття ви не вибрали, всередині все-одно повинно бути шкіряне покриття і устілка. Зараз популярні бактерицидні матеріали. Виробники зимового взуття часто використовують текстиль, просочений вологонепроникними речовинами. Це не дає ніжці намокнути у сніжну чи дощову погоду.”
Підготувала Ангеліна Хоменко
Залишити відповідь