Традиційно 9 та 10 березня в Україні й у світі проходять шевченківські дні. З нагоди 207–ї річниці від дня народження Тараса Шевченка, 9 березня, по всій Україні і в світу відбудуться урочисті заходи та церемонії покладання квітів до пам’ятника Шевченку, передає Главком.
День народження Шевченка – це привід не лише вшанувати пам’ять великого Кобзаря, але і згадати творчість, яка не втрачає своєї актуальності у наші дні.
Тарас Шевченко в сучасному осмисленні є вмістилищем націєтворчих смислів. У ХІХ сторіччі Шевченкова поезія стала потужним чинником формування українців як нації, вона стала поштовхом до самоусвідомлення.
Перша збірка віршів вийшла в 1840 році з назвою Кобзар.
У 1844 році написав гостро політичну поему “Сон” (“У всякого своя доля”), ставши на шлях безкомпромісної боротьби проти самодержавної системи тодішньої Російської Імперії.
Також до політичної поезії відноситься поема “І мертвим, і живим…”, яка зараз входить до шкільної програми.
У 1845 році він написав “Заповіт”. Вірш мав і має великий вплив на українську культуру, зокрема, був покладений в основу музичних творів низки композиторів, активно використовується в культурному житті, переведені на понад 150 мов народів світу.
Навіть попри заслання у 1847 Шевченку вдалося написати один зі своїх найвідоміших творів – “Садок вишневий коло хати…”
Також серед відомих поем Шевченка – “Наймичка”, “Кавказ”, “Катерина”, “Гайдамаки”.
Поезію Тараса Шевченка перекладено більш ніж ста мовами світу.
1384 пам’ятники Кобзареві встановлено на території від Бразилії до Китаю. Більшість — 1256, розташовані на території України, майже півтори сотні розмістились у 35 країнах.
Нині в Україні 164 населені пункти названі на честь Тараса Шевченка.
Залишити відповідь