Весняна посівна кампанія розпочалась на Черкащині. Минулого року за показником урожайності зернових культур Черкащина ввійшла до п’ятірки лідерів серед областей України.
Функціонування цієї галузі є стратегічно важливим для утримання економіки держави.
Нині аграрії області найчастіше шукають: трактористів, слюсарів-ремонтників, робітників з догляду за тваринами, операторів машинного доїння, тваринників, плодоовочівників, птахівників та механіків.
Заробітна плата фахівців залежить від їх спеціалізації та досвіду роботи. Так, середня заробітна плата птахівника близько 20 тис. грн, механіка – 18 тис. грн, а дохід тракториста може коливатися від 10 до 22 тис. грн.
Рівень оплати праці спеціаліста залежить, у першу чергу, від займаної посади. У сезон польових робіт механізатори та водії можуть заробляти більше. Все залежить від рівня їхньої продуктивності. Досвід, освіта, а також професійні навички також відіграють надзвичайно важливу роль.
Водночас можна обрати якісні вакансії, де роботодавець пропонує підвіз до місця роботи, або ж надає тимчасове житло. Лідером серед таких працедавців в області є ПРАТ «Миронівська птахофабрика».
Черкаська обласна служба зайнятості сприяє організації професійного навчання безробітних під замовлення роботодавців. Навчання за професіями сільськогосподарського напрямку можна опанувати, як у закладах освіти області, так і в Центрах професійно-технічної освіти державної служби зайнятості.
Залишити відповідь