За даними Центру громадського здоров’я МОЗ України усього за 7 місяців 2022 року в Україні зареєстрували 12 осередків отруєння дикорослими грибами, унаслідок яких постраждало 19 людей.
За повідомленням від Київського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України, у Київській області зафіксували випадок отруєння грибами.
Захворіли двоє дітей (віком 4 і 8 років) і двоє дорослих (віком 18 і 22 роки), їх у важкому стані госпіталізували. Отруїлися вони дикорослими печерицями, які назбирали у лісі біля житлового масиву міста.
По медичну допомогу звернулися у наступні 1–3 дні після появи симптомів отруєння і одразу були госпіталізовані. Дітей перевели до дитячої спецлікарні, де обоє, на жаль, померли наступного дня.
У Смілі цьогоріч випадків отруєнь грибами не зареєстровано.
У міському управлінні Держпродспоживслужби нагадують, отруєння організму викликають токсини, алкалоїди та сполучення важких металів, які містяться в грибах. Прикро, що багато людей висновки роблять лише на основі свого гіркого досвіду.
Основні причини отруєнь:
– споживання отруйних грибів
– неправильне приготування умовно-їстівних грибів
– вживання старих або зіпсованих їстівних грибів
– вживання грибів, що мають двійників або змінилися внаслідок мутації (навіть білі гриби і підберезники мають своїх небезпечних двійників).
Симптоми отруєння: нудота, блювота, біль у животі, посилене потовиділення, зниження артеріального тиску, судоми, мимовільне сечовиділення, проноси, розвиток симптомів серцево-судинної недостатності.
Тому, у разі появи будь-яких симптомів – негайно звертайтеся по допомогу.
ЗАБОРОНЯЄТЬСЯ вживати будь-які ліки та їжу, а надто ж алкогольні напої, молоко, – це може прискорити всмоктування токсинів грибів у кишківнику. Неприпустимо займатися будь-якими іншими видами самолікування.
ЗАПАМ’ЯТАЙТЕ! Отруєння грибами дуже важко піддається лікуванню. Якщо у вас немає переконливого власного досвіду, наполегливо радимо – не збирайте та зовсім не споживайте дикорослих грибів!
Залишити відповідь