На сайті Черкаської ОДА оприлюднили алгоритм евакуації в разі надзвичайних подій і ситуацій. Перед повідомленням про порядок і початок евакуації буде подано звуковий сигнал «УВАГА, ВСІМ!». Це – переривчасте звучання електросирен. Почувши цей сигнал, необхідно увімкнути гучномовці радіомовлення, телевізори та вислухати повідомлення.
Отримавши інформацію про надзвичайну ситуацію та початок евакуації, громадяни зобов’язані підготуватися та залишити свої помешкання.
Підготуватися – це означає взяти:
- документи (паспорт, військовий квиток, документ про освіту, трудову книжку або пенсійне посвідчення, свідоцтво про народження), цінності і гроші;
- аптечку з необхідними ліками;
- продукти харчування і воду з розрахунку на три доби (потрібно брати продукти, що повільно псуються, зручно зберігаються і не потребують тривалого готування перед вживанням – консерви, концентрати, галети, сухарі, печиво. Воду доцільно зберігати у флязі).
Із речей варто взяти найнеобхідніше:
- одяг (необхідно взяти теплі (вовняні) речі, натільну білизну, навіть якщо евакуація провадиться влітку);
- взуття (зручне, за сезоном);
- предмети першої необхідності.
Усі речі і продукти харчування повинні бути запаковані у «тривожну валізу» так, щоб її зручніше було нести. Тривожна або екстрена валіза – це узагальнене визначення базового набору речей, необхідного кожній цивільній людині, щоб вижити в будь-якій екстремальній ситуації.
На кожен мішок, рюкзак прикріпіть етикетку із вказівкою прізвища, імені, по батькові, адресу постійного місця проживання i кінцевого пункту евакуації. На бирці для дитячих речей вкажіть також рік народження дитини.
Дітям дошкільного віку вкласти в кишеню або пришити до одягу записку, де зазначити прізвище, ім’я, по батькові, рік народження, домашню адресу, а також ім’я та по батькові матері і батька.
Підготувати житло – означає: вимкнути всі електричні та нагрівальні прилади, відімкнути електричний струм; перекрити газ, воду; зачинити вікна і вхідні двері.
Далі громадяни мають дістатися до безпечних зон.
У Смілі є 47 захисних споруд. Їх перелік ТУТ.
Телефони першої необхідності. З питань оповіщення та інформування, евакуації, укриття в захисних спорудах населення районів Черкаської області
63-64-61 – Управління цивільного захисту Черкаської обласної державної адміністрації
101 – служба порятунку 103 – швидка допомога
102 – поліція 104 – аварійна служба газу
Залишити відповідь