Інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень визначено пріоритетними напрямами. Вони будуть безоплатними для українців. Національна служба здоров’я України оплатить лікарням ці послуги за підвищеним тарифом. У Програмі медичних гарантій на це виділено близько 1 мільярда гривень.
Про це інформує пресслужба Черкаської ОДА.
Впровадження ранньої діагностики онкозахворювань дає можливість врятувати тисячі життів українців. Саме тому інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень – мамографія, гістероскопія, езофагогастродуоденоскопія, колоноскопія, цистоскопія та бронхоскопія – визначено пріоритетними послугами та будуть безоплатними для українців. На це у Програмі медичних гарантій, що у повному обсязі запрацюють у 2020 році, виділено близько 1 мільярда гривень.
На інструментальні дослідження для ранньої діагностики новоутворень слід обов’язково мати направлення від сімейного лікаря або іншого лікуючого лікаря.
Підставою для проведення безоплатних інструментальних досліджень є й вік пацієнта.
Усі обстеження будуть проводитися із дотриманням стандартів знеболення.
Щоб отримувати кошти за пріоритетним тарифом заклад має відповідати вимогам Національної служби здоров’я України до надавачів таких послуг, зокрема, мати найсучаснішу медичну апаратуру. Зокрема, мамографія має проводитися лише на цифровому мамографі. При ендоскопії слід використовувати лише відеообладнання. Це – світові стандарти.
НСЗУ буде стежити за дотриманням вимог. З їхнім переліком можна ознайомитися на сайті. https://nszu.gov.ua/likar-2020
Пацієнт користується – НСЗУ платить.
Залишити відповідь