За результатом планового відрощування гілок яблунь, груш, вишень та абрикос, що проводились метеостанцією Сміла у 1-й декаді березня, пошкоджень деревини і бруньок плодових не виявлено, що свідчить про їх нормальну перезимівлю.
Весняні процеси в цьому році розпочалися 24.01 (середня багаторічна дата – 28.02) з переходом середньодобової температури повітря через 0° у бік позитивних значень.
За агрометеорологічними розрахунками (з урахуванням фактичних та очікуваних погодних умов) очікується, що цвітіння плодових культур на Смілянщині в поточному році розпочнеться: груш, слив – 18-21 квітня, більшості сортів вишні –21-23 квітня, більшості сортів яблуні – 27-30 травня, можливість своєчасно вжити заходи щодо по більшості сортів абрикос – з 08-11 квітня.
На південних схилах та в містах цвітіння плодових спостерігається на 2-3 дні раніше.
Найбільш несприятливим фактором для плодових культур в період цвітіння є заморозки в повітрі.
У яблунь, слив, груш, вишень критичною температурою у фазі закритих бутонів є мінус 4°, у фазі цвітіння – мінус 2°, а плодова зав’язь пошкоджується при 1° морозу. Бутони і цвіт у абрикоса, персика, черешні пошкоджуються при 2° морозу, а плодова зав’язь при 1° морозу. Тому, необхідно слідкувати за прогнозом погоди і своєчасно вжити відповідні заходи щодо збереження садів під час цвітіння. До прямих способів боротьби із заморозками відноситься задимлення та дощування. Проводять його не пізніше, ніж за добу до очікуваного заморозку. Тому, необхідно завчасно підготовитись до захисту квітучих садів.
Слід мати на увазі, що найчастіше морозом пошкоджуються дерева, які ростуть у низинах – там температура на 2-3˚, а інколи і більше, нижча, порівняно з рівниною.
До початку цвітіння в садах рекомендується провести комплекс захисних заходів проти хвороб і шкідників.
Залишити відповідь