З 21 по 26 листопада 2016 р. у м. Житомирі відбувся Міжнародний тренінг-курс «Закладинки»: протидія мові ненависті та дискримінації в молодіжній роботі через освіту з прав людини», який відвідав і представник Смілянського міського центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, повідомляє сайт Смілянського ЦСССМ. Організаторами даного заходу були Дніпропетровська обласна молодіжна громадська організація «МІКС» та Управління сім’ї, молоді та спорту Житомирської облдержадміністрації за підтримки Міністерства молоді та спорту України і Європейського молодіжного фонду Ради Європи. Тренінг є частиною Програми заходів на 2016-2017 рр. у сфері молодіжної політики Рамкової програми співробітництва між Міністерством молоді та спорту України та Молодіжним департаментом Ради Європи на 2016-2020 рр.
На даному тренінгу розглядалося таке важливе питання, як зменшення рівня дискримінації та мови ненависті в Україні через освіту з прав людини за допомогою посібника «Закладинки» з особливою увагою до процесу порозуміння та трансформації конфлікту серед молоді з різних регіонів України через протидію мові ненависті он-лайн.
Сміляни ознайомились з українською версією посібника Ради Європи з протидії мові ненависті та освіті з прав людини он-лайн «Закладинки» (Bookmarks), поглибили знання з тематики прав людини та вироблення планів дій з протидії мові ненависті в різних регіонах України.
Також, під час тренінгу відбулося пряме включення зі Страсбургом, на зв’язку були представники Молодіжного департаменту Ради Європи, а саме Menno Ettema і Marina Filaretova. Ми дізналися про Кампанію з протидії мові ненависті та структуру Ради Європи з перших вуст та в нас була можливість самостійно задати питання до представників Ради Європи, які нас цікавили.
По закінченню даного тренінгу всі учасники з різних регіонів України, а також колеги з Чехії, Польщі та Молдови отримали сертифікати.
У Смілі вперше проведено заняття по «протидії кіберзалякуванню» у ЗОШ № 10 із посібника «Закладинки». Для дітей ця тема була дуже актуальною, тому що більшість свого часу вони проводять в соціальних мережах і їм хочеться бути захищеними в мережі Інтернет.
Залишити відповідь