У дитсадку №57 провели тематичний день Обіймів. Міжнародний день обіймів (International Hug Day) був заснований в 1986 році в Америці. Спочатку свято було національним, але незабаром поширилося по всьому світу.
Молодь по всьому світу (і в Україні теж) 21 січня влаштовує флешмоби: часто в парках і на вулицях можна побачити хлопців з табличками в руках, на яких красується напис “Free Hugs”. Таким чином учасники акції запрошують кожного охочого обійнятися та обмінятися позитивними емоціями.
Психологиня та психотерапевтка Ольга Голубицька розповіла, для чого корисні обійми, як вони впливають на здоров’я і скільки разів на день потрібно обійматися.
Обійми фізично корисні для людини, тому що, коли людина обіймає одна іншу, виробляється такий гормон окситоцин, який допомагає відчувати близькість між людьми. Тому, наприклад, друзі люблять обіймати одне одного, мати чи батько дитину обіймає, кохані обіймаються.
Експерт додала, що обійми – це узагалі “стародавній механізм”, аби відчути приналежність до когось чи до чогось.
Ти знаходишся в інтимній, особистісній зоні людини. Якщо вона в цей момент дозволяє себе обійняти, то ти її особистісні кордони розділяєш. Крім того, обійми заспокоюють людей та дають відчуття любові. Водночас, потрібно враховувати той факт, що людина може узагалі не любити чи не хотіти обійматися в певний момент, – тоді людину не варто до цього силувати.
Вона також розповіла, що якщо дітей рекомендується обіймати хоча б чотири рази на день, то дорослим радять обійматися чотири-вісім разів на день.
Інколи буває, що пари навіть живуть разом, але не доторкаються одне до одного, не обіймають. Інколи у сварці кохану людину краще просто обійняти, якщо ви відчуваєте, що це доречно. Інколи це може бути замість тисячі слів – просто мовчки підійти і обійняти людину.
Залишити відповідь