У житті кожної людини виникають питання, що пов’язані зі спадкуванням. Із уведенням воєнного стану на території України багато сфер зазнали змін в правовому регулюванні. Спадкові правовідносини – не виключення.
15 вересня заступник начальника відділу безоплатної правової допомоги Смілянського центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги Наталія Мамонова провела лекцію для відвідувачів Центру надання адміністративних послуг на тему «Прийняття спадщини в умовах воєнного стану».
Фахівець центру роз’яснила що, право на спадщину в обов’язковому порядку необхідно оформити у нотаріуса (державного або приватного) в будь-якому населеному пункті на підконтрольній території України. Першочерговими діями, які необхідно вчинити спадкоємцю для оформлення спадщини є:
1) Отримати повторне свідоцтво про смерть спадкодавця (може отримати спадкоємець в будь-якому органі ДРАЦС на території України).
2) Подати заяву про прийняття спадщини нотаріусу без обмеження строку у шість місяців.
3) Після подачі заяви нотаріус відкриває спадкову справу і видає спадкоємцеві довідку з переліком документів, необхідних для оформлення спадщини, із зазначенням розміру плати за вчинення нотаріальних дій.
Як наголосили учасникам лекції, важливо пам’ятати, що отримання свідоцтва термінами не обмежено.
Залишити відповідь