Учасники АТО нині мають змогу самостійно обирати, відповідно до медичних показань, санаторно-курортний заклад для оздоровлення. Нагадаємо, такий оновлений зручний механізм розробили та прийняли в березні цього року. Він спрямований, зокрема, й на ефективне використання бюджетних коштів. Так, відшкодування вартості послуг санаторно-курортного лікування здійснюється через безготівковий перерахунок суми санаторним закладам на підставі тристоронньої угоди, а саме: учасник АТО – управління соцзахисту – санаторій, інформує прес-служба Черкаської ОДА.
У Департаменті соціального захисту населення Черкаської ОДА кажуть, що цього року більше 800 учасників АТО, поміж яких й інваліди війни, перебувають в черзі на оздоровлення у санаторіях. На сьогодні ж з Держбюджету виділено кошти для лікування в закладах близько 50 % тих, хто цього потребує. Натепер структурними підрозділами соціального захисту населення РДА та МВК здійснено розрахунки за 38% оздоровлених бійців. Інші наразі перебувають на оздоровленні у санаторних закладах.
Окрім цього, в обласному бюджеті передбачено 600 тис. грн для санаторно-курортного лікування учасників АТО у місцевому санаторії на умовах співфінансування з місцевими бюджетами. Натепер вже 50 учасників АТО там оздоровилися.
Разом із тим, в Департаменті закликають бійців скористатися такою нагодою. Для отримання путівки учасникам АТО необхідно звернутися до місцевих управлінь соціального захисту населення із:
– заявою;
– медичною довідкою лікувальної установи за формою № 070/о;
– копією посвідчення;
– документом, що підтверджує безпосереднє залучення особи до виконання завдань антитерористичної операції в районах її проведення.
Варто зауважити, що гранична вартість путівки визначена у відповідних розмірах:
- для інвалідів війни з числа учасників АТО – 5 250 грн (без ПДВ);
- для учасників бойових дій з числа учасників АТО – 6 300 грн (з ПДВ).
Між тим, Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті, змінено й щодо здійснення заходів із психологічної реабілітації бійців – також на підставі тристоронньої угоди. Наразі в Міністерстві соціальної політики розробляють типовий договір щодо направлення учасників АТО до оздоровчих закладів – надавачів послуг психологічної реабілітації, та розраховують середню вартість путівки.
Залишити відповідь