Посилення інформаційно-роз’яснювальної роботи, також відповідальності власників тварин, дотримання заходів біобезпеки й профілактики – одні з основних умов, необхідних для попередження поширення африканської чуми свиней. На цьому наголосив перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль в ході засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА. Представники профільних служб та місцевої влади поінформували про вжиті заходи щодо ліквідації спалаху чуми на Смілянщині та Чорнобаївщині.
Зауважимо, нині карантин діє в с. Христителеве (у СТОВ «Світанок») й с. Старий Коврай Чорнобаївського району. Та вже прийнято рішення про зняття карантинних заходів у Балаклеї Смілянського району.
За інформацією заступниці керівника обласного управління Держпродспоживслужби Людмили Радняної, фахівці на місцях спрацювали досить оперативно та забезпечили проведення всіх заходів, необхідних для недопущення поширення вірусу в інші регіони.
– Наразі в області, як і в цілому по Україні, ситуація щодо поширення АЧС залишається складною. Вперше на Черкащині випадок був зафіксований у 2015 році. За весь період маємо 16 аналогічних. Цьогоріч встановлено вже 6, зокрема 3 в особистих господарствах та по одному в колективному й підсобному господарствах та інфікований об’єкт. Зауважу, компенсація за втрати відшкодовується повноцінно – в межах відповідно прийнятих на місцях програм.
Перший заступник голови облдержадміністрації Віталій Коваль подякував усім службам за оперативне спрацювання. Він також доручив провести позачергові засідання ДНБК в усіх районах, посилити інформаційно-роз’яснювальну роботу серед господарств, приватних власників щодо заходів профілактики, прийняти відповідні рішення щодо депопуляції диких кабанів на території області, зокрема й відпрацювати ці питання разом зі службами Полтавської області, також передбачити відповідні кошти на реалізацію заходів у межах районних програм та ін.
За інформацією прес-служби Черкаської ОДА
Залишити відповідь