Правоохоронці Черкаської області нагадують громадянам про найпоширенішу схему шахрайства і надають методичні рекомендації як уберегтися від їх дій. Найпоширенішою схемою залишається «Ваш родич у біді».
Як правило, на телефон жертви надходить дзвінок, яким повідомляється про те, що близька людина абонента потрапила у біду, або затримана поліцією за правопорушення.
Якщо вам надійшов подібний дзвінок, необхідно негайно зв’язатись з родичем або з тими людьми, які можуть бути поруч із ним, та перевірити отриману інформацію. Якщо телефон родича вимкнений, не панікуйте, наберіть «102» та перевірте дані про «проблеми з законом» у ваших рідних.
Перш за все, не впадайте в паніку і не поспішайте виконувати умови аферистів. Не називайте своїх близьких на ім’я.
Попросіть людину, яка вам зателефонувала, назвати прізвище, ім’я, по батькові і дату народження родича. Практично в 100% випадків такою інформацією «злочинці» не володіють і ваш номер набрали шляхом випадкового набору.
Уточніть, в якому саме відділі поліції знаходиться ваш син або родич, після чого передзвоніть до чергової частини або за номером «102» й перевірте інформацію.
Передзвоніть тому, хто «потребує негайної допомоги», або людям, які можуть в даний момент бути поруч і підтвердити або спростувати те, що трапилося.
Якщо ви стали жертвою шахраїв або вас намагалися обдурити невідомі особи, негайно повідомляйте про це в органи Національної поліції за телефоном «102», наголошують в поліції Черкаської області.
Залишити відповідь