Віктор Неборак читав реп, презентуючи ліцеїстам нове видання поезій «Літаюча голова»

1Віктор Неборак – сучасний поет, літературознавець, продюсер, один із засновників славнозвісного угруповання «Бу-ба-бу» завітав у гості Смілянського природничо-математичного ліцею. Письменник презентував старшокласникам своє нове видання поезій «Літаюча голова». В авторському виконанні пролунали «Клітка з левом», «Клітка з пантерою», той же знаковий твір «Літаюча голова». Ліцеїсти дізналися, що Неборак є практично зачинателем українського репу, і пересвідчилися у правдивості сказаного: автор з неабиякою віртуозністю ритмічно процитував відому «Пісеньку про Лялю – Бо» та «Причинну».
З підлітками Віктор Володимирович спілкується вільно і невимушено, бо має неабиякий досвід. Адже його творчий шлях розпочинався із педагогічної діяльності на Луганщині. Працював тоді молодий учитель української мови та літератури в одному з найвідсталіших радянських ПТУ, де юні учні мали за плечима кримінальні злочини. І ось їх він і мав долучити до скарбниці української мови та літератури. Це йому вдалося: письменник досить цікаво трактує твори класиків, зокрема визначає жанр усім відомих романів Панаса Мирного «Хіба ревуть воли, як ясла повні?» та Івана Франка «Борислав сміється» як детективний.
Спілкування із живим класиком української літератури – це подія, яка назавжди залишиться у пам’яті. А Віктор Неборак з упевненістю називає себе саме класиком. І це дійсно так. Адже епатажні молоді бубабісти з роками, ставши відомими завдяки химерній поезії, нині – поважні письменники і критики з глибоким філософським пафосом. Хоча і про свій карнавальний період творчості вони говорять як про епоху вже в новітній українській літературі. У ході спілкування пан Неборак зазначив, що 17 квітня 2015 року відбудеться святкування 30-річчя «Бу-ба-бу». До уваги глядачів буде знову представлена поема-опера Юрія Андруховича «Крайслер Імперіал». Її постановником у 1992 році був Сергій Проскурня, який нині є художнім керівником Черкаського драматичного театру. Ось як сходяться долі та люди… Урочистості відбудуться у Львові, тож Віктор Володимирович запрошував на гостини і ліцеїстів. З нагоди ювілею побачило світ третє, доповнене видання книги Віктора Неборака «Введення у Бу-Ба-Бу (хронопис кінця тисячоліття)».
Що ж до самої назви «Бу-ба-бу» – то її талановитим творцем і є сам Віктор Неборак – це абревіатура від запропонованої Андруховичем тріади «бурлеск — балаган — буфонада». У пародійно-іронічній бубабістській ієрархії Неборак носив звання Прокуратора, Юрій Андрухович – Патріарха , Олександр Ірванець – Підскарбія. Віктор Неборак у книзі «Введення у «Бу-ба-бу» дає конкретні роз’яснення: «Бу-ба-бу – це стиль, де нема обмежень… Це звільнення від обмеженості ліричного «Я».
Приємно було дізнатися, що пан Віктор якимось чином ще й наш земляк. Його батько Володимир Неборак народився у селі Романівка Тальнівського району, де родина мешкала до 1937 року, а далі змушена була переїхати до Західної України. Там батько і зустрів свою обраницю із Львівської області. Тому сам письменник вважає себе ось таким символом Соборності Східної і Західної України. З ліцеїстами митець поділився найсокровеннішими планами: він вирушає на батьківщину своїх предків – на Тальнівщину – колиску трипільської культури.
На завершення учні ліцею взяли автограф у знаменитого письменника та сфотографувалися напам’ять.
Тетяна Береговенко, учитель української мови та літератури

Залиште свій коментар тут.
Увага! Пам'ятайте, що наш сайт - поле для виважених коментарів.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.