У 1997 році у Смілі трапилася визначна подія – з’явився навчальний заклад нового типу – Смілянський природничо-математичний ліцей. Його заснували для того, щоб юні сміляни могли отримати грунтовні знання від найкращих викладачів, а також аби допомогти обдарованим дітям розвинути їхні таланти. Двадцять років пролетіло непомітно, немов один день. За цей час вийшло в світ не одне покоління ліцеїстів. І давно вже про ліцей знають не тільки на Черкащині, а й по всій Україні та навіть у багатьох країнах cвіту. Мені пощастило бути серед тих ліцеїстів, які разом з викладачами та директором Софією Анатоліївною Гнідою пройшли шлях від най-найпершого дзвоника до першого випуску ліцеїстів. Навчатися у ліцеї справді було цікаво! Хоча, слід визнати, почасти й складно та важко. Проте, виявилося, що та «база», яку ми отримали в ліцеї, потім ще не раз стала в пригоді в університетах та й у подальшому житті.
Навчання в ліцеї допомогло мені зрозуміти кілька важливих речей. Перш за все, що потрібно вірити в себе та свої сили. Тоді, раптом, виявляється, що немає нічого неможливого чи недосяжного і рано чи пізно навіть велика Мрія стає реальністю. Однак зірки не падають з неба. Тому, щоб досягти чогось справді визначного – слід наполегливо працювати. Одного таланту чи здібностей до чогось – недостатньо. Дуже важливо талант розвивати та постійно шліфувати. А ще я зрозумів, що найбільша цінність – це люди. Сусіди по парті, однокласники, друзі, викладачі, рідні, батьки… Всі вони, кожен з них, щодня допомагають нам ставати кращими, мудрішими…
Йдуть роки, і тепер ми, випускники ліцею, маємо змогу повернути невелику часточку того тепла та доброти, які у нас вклали у дитинстві у стінах альма-матері. Адже підтримуючи ліцей сьогодні, ми допомагатимемо й надалі нести знання і виховувати нові покоління талановитих смілян, українців. Людей, які одного дня змінять цілий Світ.
Олександр СКОРОХОД,
кандидат біологічних наук,
голова Ради молодих вчених
Національної Академії Наук України, випускник ліцею 2001 року.
Залишити відповідь